Автовласники часто впадають у паніку, побачивши поліцейського, починають розгублюватися і поводитися нелогічно, не звертаючи уваги на такі важливі деталі, як манера звернення інспектора та причина зупинки. Насправді ж ці нюанси можуть суттєво вплинути на подальший розвиток подій. Про це розповідає «Автотема».
Правозахисники підкреслюють, що патрульні часто ігнорують норми законів та підзаконних актів, які регулюють їхню поведінку при взаємодії з громадянами. До прикладу, нерідко трапляються випадки, коли поліцейський зупиняє транспортний засіб без належних підстав. Законними причинами для зупинки зазвичай є підозри щодо порушення правил дорожнього руху або вчинення злочину водієм чи пасажирами. Однак навіть за таких обставин інспектор зобов’язаний надати докази, які підтверджують підозру.
Також після зупинки транспортного засобу поліцейський повинен самостійно підійти до водія, представитися, вказавши свою посаду, звання та прізвище, а на вимогу водія показати службове посвідчення. У процесі складання адміністративних документів патрульний зобов’язаний проінформувати водія про його права та забезпечити можливість скористатися допомогою адвоката.
Юристи зазначають, що у випадку недотримання цих вимог усі наступні дії поліції вважаються неправомірними. Судова практика свідчить, що штрафи в подібних випадках майже завжди анулюються після оскарження.