Фото: Getty Images (иллюстративное фото)
Така ініціатива з’явилася на тлі російського вторгнення в Україну
Нинішні бомбосховища забезпечують лише 45% населення Норвегії, тоді як у Фінляндії цей показник сягає 90%, у Данії — 80%, а у Швеції — 70%.
Уряд Норвегії планує відновити скасовану майже 30 років тому вимогу щодо обов’язкового будівництва бомбосховищ у нових будівлях. Це положення має стати частиною нового плану цивільної оборони країни. Про це повідомляє Bloomberg у п’ятницю, 10 січня.
Будівництво укриттів у нових будівлях розглядається як складова комплексу заходів для підвищення стійкості суспільства до кризових ситуацій. Така ініціатива з’явилася на тлі російського вторгнення в Україну.
У 1998 році Норвегія припинила обов’язкове будівництво бомбосховищ у всіх нових будівлях площею понад 1000 квадратних метрів. Це призвело до того, що за 27 років у країні не було зведено жодного нового укриття.
За даними урядової доповіді, нинішні бомбосховища забезпечують лише 45% населення Норвегії, тоді як у Фінляндії цей показник сягає 90%, у Данії — 80%, а у Швеції — 70%.
«Світ стає все більш непередбачуваним. Ми маємо реалізувати безпеку громадян у разі найгіршого сценарію — війни чи збройного нападу. Бомбосховища є однією з необхідних захисних заходів», — заявила міністерка юстиції Норвегії Емілія Енгер Мель.
За попередніми прогнозами, додаткові витрати на організацію укриттів становитимуть понад 2,5 тисячі євро (30 тисяч норвезьких крон) на одну людину.