Дослідження, проведене з використанням електроенцефалографії (ЕЕГ) та когнітивних тестів, показало, що робоча пам’ять дійсно покращується після вживання кави вранці. Крім того, записи ЕЕГ продемонстрували зниження активності альфа-хвиль, часто пов’язаних із сонливістю.
Вчені провели експеримент на 25 здорових молодих чоловіках (середній вік 21 рік), які зазвичай споживали 1-2 або менше чашок кави або чаю з кофеїном або 1 банку газування з кофеїном на день.
Чоловіків випадково розділили на дві групи. Обидві групи отримали як справжній кофеїн, і плацебо, але у різному порядку. У першому випадку використовувалось 50 мг кофеїну.
Експериментатори також запитали учасників, що вони, на їхню думку, випили плацебо чи напій із кофеїном. 85% чоловіків не змогли визначити різницю.
Дослідники побачили, що через 30 хвилин після вживання кофеїну активність альфа-хвиль зменшувалась. Когнітивні функції, тобто швидкість зорово-моторної обробки, робоча пам’ять та увага, покращилися через 30 хвилин після вживання кофеїну.