Водії в Європі менше довіряють штучному інтелекту в авто, ніж в Китаї та Індії: дослідження

30.01.2025   06:19    259

Згідно з даними, представленими TechGaged.com, водії у Європі та США в п’ять разів більше стурбовані впровадженням штучного інтелекту (ШІ) в транспортних засобах, ніж їх китайські чи індійські колеги.

 

Через кілька років після того, як ШІ став мейнстрімом, його використання в транспортних засобах все ще викликає змішані почуття. У той час як деякі водії вітають його потенціал для забезпечення автономного водіння та підвищення безпеки та економії палива, багато хто залишається обережним щодо втрати контролю за кермом.

Останні новини:  Кросовер Toyota RAV4 2026 показали на якісних зображеннях

Побоювання нещасних випадків через технічні несправності та недостатні правила лише підігрівають їхній скептицизм. Згідно з дослідженням Deloitte Global Automotive Consumer Study 2025 року, більшість скептиків ШІ серед водіїв знаходяться в західних країнах.

Вони турбуються про надійність штучного інтелекту в критичних ситуаціях, побоюючись несправностей або неправильних оцінок, які можуть спричинити аварії. Конфіденційність також є великою проблемою, оскільки підключені транспортні засоби збирають величезні обсяги даних, що викликає побоювання неправомірного використання або спостереження.

Останні новини:  Їх випустили лише 1500: у Києві засвітився заряджений 700-сильний пікап за $100 000

За даними Deloitte, близько 60% водіїв у Західних країнах або проти, або байдуже ставляться до використання ШІ в автомобілях. Наприклад, приблизно для 25% водіїв у Сполучених Штатах, Британії та Німеччині штучний інтелект не дає явних переваг, тоді як понад 30% є нейтральними. З іншого боку, лише 40% водіїв у цих країнах вважають, що ШІ в транспортних засобах є корисним.

Китайські та індійські водії, як правило, з більшим ентузіазмом ставляться до ШІ. Статистика показує, що лише 5% водіїв у Китаї, Індії та Південно-Східній Азії вважають штучний інтелект у транспортних засобах марним. У той же час 82% індійців і 77% китайців готові використовувати рішення ШІ транспортних систем.

Останні новини:  Флагманський електрокросовер Hyundai IONIQ 9 надійшов у продаж

Опитування Deloitte також виявило найпопулярніші функції штучного інтелекту серед водіїв. Екстрена допомога лідирує в списку: 86% індійських водіїв, 78% китайських водіїв, 62% водіїв США та 58% водіїв Британії готові платити додатково за цю послугу.




var loaded = false;
var loadFB = function() {
if (loaded) return;
loaded = true;
(function (d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s);
js.id = id;
js.src = "//connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v3.0";
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));
};
setTimeout(loadFB, 0);
document.body.addEventListener('bimberLoadFbSdk', loadFB);
})();


autogeek.com.ua


Все про Авто