Новий робот NASA з рентгенівським зором спостерігатиме за «диханням» Землі

Сьогодні,   16:30    95


Інструмент NASA LEXI має сісти на поверхню Місяця десь цього місяця. Використовуючи рентгенівські датчики, пристрій спостерігатиме за «видихом і вдихом» атмосфери Землі, щоб розкрити ключові таємниці космічної погоди. Новий робот збирається зробити перші глобальні зображення магнітного поля Землі, яке «вдихає» та виходить із поверхні Місяця, оголосило NASA.

Lunar Environment Heliospheric X-ray Imager (LEXI) — прилад, який може виявляти рентгенівське випромінювання, що відбивається від магнітосфери Землі — є частиною корисного навантаження, який планується запустити в космос на борту Blue Ghost Lander Firefly Aerospace 15 січня.

Після посадки на поверхню Місяця прилад увімкнеться, а потім спрямує свій погляд назад на Землю протягом шести днів, збираючи зображення магнітного поля нашої планети шляхом виявлення рентгенівського випромінювання низької енергії, що відбивається від її поверхні.

«Ми очікуємо, що вперше побачимо, як магнітосфера видихає і вдихає», — сказав у заяві  Хюнджу Коннор, астрофізик з Центру космічних польотів імені Годдарда NASA в Грінбелті, штат Меріленд, керівник NASA для LEXI. «Коли сонячний вітер дуже сильний, магнітосфера буде стискатися і штовхатися назад до Землі, а потім розширюватися, коли сонячний вітер слабшає».

Останні новини:  Google розвиває штучний загальний інтелект через моделі світу

Щит, який постійно змінюється

Магнітосфера Землі утворюється в результаті збовтування металу в розплавленому ядрі нашої планети та захищає нас від шкідливих космічних променів, а також від електрично зарядженого сонячного вітру, який постійно виходить із Сонця. Коли випромінювання потрапляє на магнітосферу Землі, воно або відбивається, або затримується вздовж ліній магнітного поля, а потім потрапляє на полюси в процесі, відомому як магнітне перез’єднання.

Останні новини:  Вчені знайшли джетам можливе пояснення

Геомагнітні бурі, що виникають у результаті, можуть викликати вражаючі полярні сяйва в небі нашої планети, але вони також можуть смажити електроніку, знищувати сервери даних і відправляти супутники з космосу. Це робить питання про те, як космічні частинки дощем падають на Землю (включно з тим, чи роблять вони це одночасно, чи спалахами), ще більш важливим для відповіді.




«Ми хочемо зрозуміти, як поводиться природа, — сказав Коннор, — і, розуміючи це, ми можемо допомогти захистити нашу інфраструктуру в космосі».

Хоча подорож цього місяця є першим, коли LEXI або будь-який детектор захопить повну картину магнітосфери Землі, це не перша подорож приладу в космос. У 2012 році LEXI, який тоді називався STORM (Sheath Transport Observer for the Redistribution of Mass), стартував у космос на борту ракети-зонда, щоб зібрати рентгенівські зображення перед тим, як повернутися на Землю.

Останні новини:  Астрономи повторно зважили одну з наймасивніших надмасивних надмасивних чорних дір

Після реконструкції деяких ключових компонентів і оптики інструмент тепер готовий знову літати.

«Ми намагаємося отримати загальну картину космічного середовища Землі», — сказав у заяві Брайан Волш, космічний фізик із Бостонського університету та головний дослідник LEXI. «Багато питань фізики може бути езотеричним або складним для вивчення без років спеціальної підготовки, але це буде наука, яку ви можете побачити».


portaltele.com.ua