0
Фахівцями названі 10 головних помилок при приготуванні шашлику. Перша – це погана якість м’яса.
Таким воно може вважатися тоді, коли липне до рук, а при натисканні пальцем западинка, яка утворилася зникає не відразу. Гарне м’ясо не має різкого запаху, на ньому не залишаються рожеві сліди, що сигналізують про використання під час його виробництва хімічних добавок.
Друга помилка при приготуванні шашлику – маринад на основі оцту, що призводить до жорсткості готової страви. Фахівці рекомендують маринувати м’ясо в кефірі, майонезному / томатному соусі або мінеральній воді.
Третя – це використання для багаття хвойних гілок, якими просочиться шашлик, або деревини, покритої фарбою/лаком, так як страва стане небезпечною для здоров’я.
Неправильно смажити разом з м’ясом на тому ж шампурі овочі, так як за час приготування шашлику другі просто згорять.
П’ята помилка – закушування м’ясної страви помідорами, так як порушиться робота ШКТ через загальмовування перетравлення білка. Дану страву найкраще подавати з салатом на основі зелених овочів з кропом і петрушкою.
Не варто поєднувати шашлик з горілкою, так як це – подвійне навантаження на печінку. Краще вживати сухе червоне вино.
Важливо стежити за якісною прожарюванням, оскільки сирувате м’ясо може не тільки засмутити роботу шлунково-кишкового тракту, але і привести до необхідності госпіталізації.
Помилка восьма – непомірне споживання шашлику, так як в ньому містяться канцерогенні речовини. Для мінімізації шкоди здоров’ю варто відмовитися від темної кірочки. Лікарі нагадують, що шашлик протипоказаний літнім людям і тим, у кого хворі нирки або печінку.
Десята помилка під час відпочинку на природі і приготування смаженого м’яса – залишення безладу після себе.