Коли здорова робота кишечника порушується, організм вказує на це появою певних ознак, які часто не помічаються або ігноруються. Медики розповіли, на що слід звернути увагу.
За словами фахівців, здоровий кишечник передбачає в першу чергу оптимальний баланс його мікроорганізмів. При порушенні бактеріального балансу патогенні мікроорганізми можуть почати превалювати над корисними, і це може стати спусковим механізмом для розвитку запальних процесів і проблем із засвоєнням поживних речовин, що позначиться на роботі всього організму.
Втрата ваги. Нічим не обумовлена втрата ваги часто виявляється ознакою нездорового стану кишечника. Людина починає худнути через те, що його організм перестає засвоювати поживні речовини в колишньому обсязі. Всмоктуваність кишечника може порушуватися з різних причин – наприклад, у зв’язку з непереносимістю якихось харчових компонентів або проникністю його стінок. Різка втрата ваги завжди вимагає обстеження.
Важкий емоційний стан. У кишечнику виробляється велика частина серотоніну, від якого залежать багато психічні процеси. Порушення балансу в кишковій мікрофлорі, зростання хвороботворних бактерій, недоотримання поживних речовин, запальні захворювання кишечника – всі ці процеси супроводжуються депресивними і тривожними станами.
Безсоння. Порушення сну також можуть бути обумовлені недоліком серотоніну в організмі, що виникають із-за погіршення стану кишечника.
Тяга до солодкого. Збільшення популяції грибкових мікроорганізмів, дріжджів супроводжується тягою солодкого, адже цукор-бажана для них їжа, що сприяє швидкому розмноженню. Дисбаланс бактерій в кишечнику часто виражається в такій ознаці, як підвищений апетит при вигляді різноманітних солодощів.