Імбир проти сезонних вірусів

Сьогодні,   10:31    322


Позитивний вплив на організм людини мають речовини у складі кореня імбиру: вітаміни групи В (В1-В6, В9), вітаміни С, Е, К, натрій, кальцій, магній, фосфор, марганець, мідь, залізо, селен, цинк, а також гінгерол, ефірні олії, терпені. Разом вони надають загальнозміцнюючу, протизапальну, тонізуючу дію, а також допомагають прискорити обмін речовин, налагодити роботу ШКТ, нормалізувати кровообіг та роботу нервової системи. Крім того, зменшують болючі відчуття під час менструації, допомагають зберігати здоров’я жіночих органів, зокрема, матки. У вагітних у першому триместрі препарат пригнічує симптоми токсикозу.

В імбирі багато антиоксидантів, без яких повноцінного імунітету немає. Антиоксиданти потрібні для бадьорості Т-лімфоцитів – клітин, що полюють на віруси. А ще вони допомагають активно виробляти антитіла, які нейтралізують віруси та токсичні продукти їхньої життєдіяльності.

Імбир бореться з вірусами (хоч і не так успішно, як наша імунна система). Він містить речовини, які називаються «сесквітерпени»: вони уповільнюють розмноження риновірусів, а крім того, покращують імунітет. Сесквітерпени є в ехінацеї, яка відома своєю імунностімулюючою дією, але набагато приємніше, смачніше та натуральніше отримувати їх з імбиру. Ряд досліджень, проведених індійськими та китайськими вченими, показав ефективність імбиру у боротьбі саме із застудними захворюваннями.

Останні новини:  Гематолог перерахував продукти, які згущують кров

Імбир стимулює діяльність макрофагів – клітин, які грають роль двірників у нашому організмі. Вони «з’їдають» токсини, які неминуче утворюються внаслідок природного розпаду клітин та перебігу обмінних процесів. Чим менше токсинів, тим кращий імунітет, який не відчуває підвищеного навантаження з боку шлакыв, що накопичуються в міжклітинному просторі. Детоксикаційні властивості імбиру були підтверджені недавнім дослідженням, проведеним вченими Державного інституту харчування Індії (ICMR).

Останні новини:  Сон оздоровлює. Вчені пояснили, навіщо людині спати

Імбир ефективний і як жарознижувальний засіб. Так що навіть якщо від грипу врятуватися не вдалося, регулюйте температуру за допомогою імбирного чаю, при цьому полегшуючи симптоми інтоксикації.

Як правильно вибрати та зберігати

Коренеплід у свіжому вигляді не повинен бути сухим, зморщеним, з плямами плісняви. Маринований – з мінімумом барвників, ароматизаторів, а також без підсолоджувачів та консервантів.




Зберігати свіжий або маринований імбир слід у холодильнику. Вживати його потрібно протягом тижня.

Останні новини:  Як і навіщо спалювати вісцеральний жир і чим він відрізняється від підшкірного

Сушений мелений імбир варто зберігати у герметичній упаковці. Можна використовувати затискачі для пакетів, щоб аромат не вивітрився.

Як правильно вживати

Корінь рослини можна жувати сирим, додавати в напої, або як спецію, класти в страви. Варто враховувати, що добова доза – 1-2 г сухого імбирного порошку – еквівалентна приблизно 10 г свіжої рослини. Це шматок коренеплоду завдовжки 6-7 міліметрів.
При цьому важливо звернути увагу на індивідуальні особливості організму. Якщо є сумніви, перед прийомом імбиру краще проконсультуватися з фахівцем.


useti.org.ua