Від артеріальної гіпертонії страждають мільйони людей. Її вважають небезпечною, так як захворювання здатне викликати серцевий напад і інсульт. Чи можна від неї захиститися? Ми зібрали найефективніші методи захисту від згубної хвороби.
Що таке артеріальна гіпертонія
Це високий артеріальний тиск. Виявити хворобу треба якомога раніше, інакше це може викликати серйозні наслідки. Недарма існує такий термін як «передгіпертонія». Поки не почалася артеріальна гіпертонія, діагностують даний стан. Зазвичай це підвищення тиску до наступних показань: 130-139 (“верхній” , або систолічний) і 85-89 (“нижній”, або діастолічний). Передгіпертонія ще не хвороба, але в той же час вона вказує на критичний стан.
Одноразове підвищення тиску ще ні про що не говорить. Але систематичне підвищення тиску може бути сигналом для відвідування до лікаря. А якщо ви не хочете довести себе до гіпертонії, то слід дотримуватися наступних правил.
Як захиститися від гіпертонії
По-перше, потрібно постійно дотримуватися фізичної активності. Не менше 30 хвилин 3-4 рази на тиждень приділяти вправам. Це не обов’язково повинні бути цілеспрямовані тренування в залі. Цілком доречно робити 10 000 кроків в день, займатися будь-якою активністю, наприклад, лижами, ігровими видами спорту.
По-друге, треба обмежити споживання солі. Чим старша людина, тим менше солі їй потрібно. В ідеалі показник не повинен бути вище 5 г хлориду натрію в день, а то й менше.
По-третє, дотримуватися правильного харчування. У раціоні має бути менше м’яса, більше овочів і фруктів. Їжа повинна бути нежирною, бажано вареною, приготовленою на пару або на грилі. Також обов’язково треба їсти рибу.
По-четверте, від гіпертонії допоможе захиститися позбавлення від зайвої ваги. Адже кілограми над норми часто стають причиною проблем зі здоров’ям, в тому числі впливає на показник тиску.
По-п’яте, якщо не хочеться заробити гіпертонію, то слід відмовитися від шкідливих звичок. Куріння і алкоголь – вороги гарного настрою, самопочуття і здоров’я в цілому.
По-шосте, позбавлення від стресу допоможе позбутися від ризиків гіпертонії. Звичайно, жити без стресу взагалі нереально, але потрібно захистити себе від яких би то не було впливів – хвилюючих, тривожних, страшних. Придушення ж негативних емоцій може викликати протилежну реакцію організму. Тому важливо вчасно знімати стрес, щоб не довести себе до гіпертонії.
І нарешті, треба стежити за своїм самопочуттям і при перших же ознаках підвищеного тиску звернутися до лікаря.