- Наглядова рада Volkswagen розглядала можливість закриття двох заводів.
- На одному із заводів працює 2300 людей та збирають Porsche Cayman, Boxster і VW T-Roc Cabriolet.
- VW і профспілка IG Metall продовжують переговори щодо вирішення ситуації.
Протягом кількох місяців Volkswagen погрожував закрити заводи в Німеччині, шукаючи способи скоротити витрати та зміцнити свої фінанси. Однак наглядова рада компанії зараз обмірковує можливість тримати їх відкритими, що безсумнівно буде позитивно сприйнято працівниками та місцевими профспілками.
Якщо VW закриє заводи в Німеччині, це стане першим випадком в історії компанії, коли будуть вжиті такі радикальні заходи. Компанія стикається з посиленням конкуренції з боку нових брендів, які виходять на європейський ринок, зокрема китайських автовиробників, і, за словами керівника бренду VW Томаса Шефера, ситуацію «не можна вирішити шляхом простого скорочення витрат». Протягом останніх трьох місяців профспілки та VW сперечалися про те, які заходи необхідні для скорочення витрат.
За даними німецького видання Manager Magazin, члени правління VW прагнули припинити виробництво на дрезденському заводі фірми, де зараз працює 300 осіб. Вони також вивчали можливість продажу фабрики в Оснабрюку, на якій працює 2300 чоловік. Однак неназвані джерела тепер стверджують, що рада Volkswagen не закриває ці заводи і ще не визначила потенційного покупця для ділянки в Оснабрюку.
Майбутнє заводів на даному етапі не гарантоване, оскільки між деякими членами правління все ще існують розбіжності. Reuters розуміє, що родини Пієх і Порше (головні акціонери Групи Volkswagen) виступають за агресивніші заходи скорочення витрат.
Зараз на заводі в Оснабрюку випускають Porsche Cayman, Boxster і T-Roc Cabrio. Хоча його річна потужність становить до 100 000 одиниць, минулого року там було виготовлено лише 28 000 автомобілів. Виробництво T-Roc Cabriolet також планується завершити наступного року, а Porsche переносить виробництво Cayman і Boxster на свій завод у Цуффенхаузені. Зараз на заводі VW в Дрездені створюється ID.3.
На початку грудня майже 100 000 працівників VW по всій Німеччині залишили свої робочі місця на знак протесту проти запропонованих екстремальних заходів щодо скорочення витрат. Профспілка IG Metall запропонувала відмовитися від бонусів на 2025 і 2026 роки, а також запропонувала використати гроші від підвищення заробітної плати для фінансування тимчасового скорочення робочого часу в періоди надлишку потужностей. Зазначається, що ці заходи можуть заощадити 1,5 мільярда євро.
До речі, нещодавно Volkswagen вирішив продати завод у Китаї, але розпочав виробництво кросовера Tayron заводі у Вольфсбурзі.