Виявлено екзопланету з довгим газовим шлейфом

Сьогодні,   06:30    130


Астрономи виявили незвичайну екзопланету з довгим «хвістом» газу, що тягнеться за нею, нагадуючи гігантську комету. Згідно з нещодавньою статтею NASA, присвяченою цьому відкриття, планета, що отримала назву WASP-69 b, постійно втрачає свою атмосферу, що складається з частинок водню та гелію. Ці гази розтягуються шлейфом, формуючи хвіст під впливом потужного зоряного випромінювання.

WASP-69 b є «гарячим Юпітером», що означає, що вона є газовим гігантом, приблизно рівним за масою Юпітеру, але орбітуючим навколо своєї зірки в сузір’ї Водолія — ​​на відстані близько 164 світлових років від Землі — на набагато більш короткій відстані. Це призводить до того, що температура на поверхні планети значно вища.

Останні новини:  Унікальне намисто часів Київської Русі: науковці презентували артефакт, який не має аналогів у світі

«Сильні зоряні вітри можуть витягувати цей потік у хвіст, який тягнеться за планетою», — розповів провідний автор дослідження, астрофізик Дакота Тайлер із Каліфорнійського університету, в інтерв’ю NASA.

Тайлер та його колеги виявили, що екзопланета втрачає близько 200 000 тонн газу на секунду. Хоча це може здатися великою кількістю, йдеться про планетарні масштаби. Кожні один мільярд років планета втрачає масу, еквівалентну масі Землі, що означає, що вона навряд чи колись вичерпає газ у своїй атмосфері (WASP-69 b приблизно в 90 разів масивніший за Землю).

Останні новини:  Вчені переглянули історію походження генетичного коду

Хвіст екзопланети напрочуд довгий, що простягається більш ніж на 7,5 радіусів за нею, або на 350 000 миль, що приблизно в 1,5 раза більше відстані між Землею та Місяцем. Однак, оскільки зіркове випромінювання змінюється, розмір і форма незвичайного шлейфу WASP-69 b можуть змінюватися також, і астрономи тільки починають розуміти це незвичайне явище.

Останні новини:  Нарешті розкрито таємничу причину масової загибелі слонів у 2020 році

«Вивчення позагалактичних атмосфер важливо для розуміння фізичних механізмів, які формують популяцію прилеглих планет», — говориться в дослідженні, опублікованому в The Astrophysical Journal.


portaltele.com.ua