Росія випереджає НАТО у нарощуванні виробництва зброї для війни в Україні.
Про це йдеться у щорічному звіті Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), передає “Дзеркало тижня”.
Минулого року доходи провідних російських оборонних підрядників перевищили доходи “американських і європейських колег”, оскільки вони нарощували виробництво зброї ефективніше, ніж західні конкуренти.
У матеріалі зазначено, що різке зростання прибутків фіксували по всьому світу, зокрема в компаніях із РФ та Близького Сходу. Автори не змогли отримати дані про всі російські компанії, проте сукупний дохід двох виробництв із Росії, які потрапили до першої сотні, зріс на 40% і сягнув приблизно $25,5 млрд. Разом з цим доходи провідних оборонних підрядників США та Європи зросли на 2,5% та 0,2% відповідно проти середньосвітового показника на 4,2%.
“Цифри, оприлюднені SIPRI, викликають сумніви щодо здатності Заходу постачати Україні зброю, необхідну для перемоги над вторгненням Росії, – зауважує “Дзеркало тижня”. – Незважаючи на те, що номінальний товарообіг провідних американських і європейських оборонних підрядників був на порядки більшим — 317 і 133 мільярди доларів США відповідно проти 25,5 мільярдів доларів Росії — результати SIPRI показують, що Росія ефективніше використовувала свою економіку під час війни, щоб задовольнити постачання своїх військ”.
На сайті SIPRI вказують: “41 компанія з Топ-100, що базується в США, отримала доходи від продажу озброєнь у розмірі $317 млрд, що становить половину від загальних доходів від продажу озброєнь Топ-100 і на 2,5 відсотка більше, ніж у 2022 році…”.
При цьому “сукупний дохід від продажу озброєнь 27 найбільших компаній, що базуються в Європі, у 2023 році склав 133 мільярди доларів. Це лише на 0,2 відсотка більше, ніж у 2022 році, що є найменшим зростанням у будь-якому регіоні світу”.
“Офіційні дані про російське виробництво озброєнь є скупими і сумнівними, але більшість аналітиків вважають, що виробництво нової військової техніки суттєво зросло у 2023 році, тоді як існуючий арсенал Росії зазнав значного оновлення та модернізації, – сказав д-р Нан Тянь. – Зокрема, бойові літаки, гелікоптери, БПЛА, танки, боєприпаси та ракети – все це, як вважають, було вироблено у більшій кількості, оскільки Росія продовжувала свій наступ в Україні”.