Вчора пілоти FPV-дронів одного з підрозділів Сил оборони знищили переносну установку розмінування УР-83П росармії.
Які особливості цього озброєння? «УР-83П» серійно виробляється з 1983 року та застосовується інженерними підрозділами для підтримки мотострілецьких і танкових військ під час наступальних дій військ.
На відміну від мобільної установки УР-77 «Метеорит» (неофіційна сленгова назва «Змій Горинич») яка монтувалась шасі радянської САУ 2С1 «Гвоздика», «УР-83П» доставляється до місця застосування вантажним автотранспортом.
Розгортання установки розмінування «УР-83П» на відміну від мобільного УР-77 вимагає затрати сил і засобів. Інженерно-саперному відділенню із шести осіб необхідно мінімум півтори години для збирання та підготовки установки УР-83П. Відмічалися випадки кустарної «кастомізації»: окупанти кріпили установку на шасі бронетехніки.
Призначення «УР-83П» – створення проходів у мінних полях вибуховим способом. При загальній масі трохи більше ніж 1,8 т установка здатна закидати заряд вагою 1380 кг на відстань від 100 до 450 м. Детонація такого заряду здатна створити прохід у мінному загородженні довжиною понад 110 метрів та шириною від 6 до 12 метрів.
Окрім створення проходів у протитанкових мінних полях, росармія використовує це озброєння для обстрілів позицій українських воїнів, руйнування об’єктів цивільної інфраструктури українських населених пунктів.
Для прикладу, у соціальній мережі однієї з бригад Сухопутних військ, зберігся відеодоказ злочинів окупанта з використанням установок розмінування. Влітку 2019 року росіяни задіювали УР-83П для обстрілу Мар’їнки на Донеччині.