Деякі люди в силу спадковості схильні до розвитку певних видів раку. Лікар-онколог розповіла про поширені види спадкового раку.
Існує таке поняття як “ракова сім’я” – родичі в ній хворіють одним і тим же раком. Між тим онколог пояснює: з «поганою спадковістю» передається не сам рак, а лише схильність до нього.
«Коли в сім’ї виявляють відразу кілька випадків захворювання на рак, найчастіше це виявляється випадковістю, чи буває пов’язано з тим, що члени сім’ї піддаються загальним факторам ризику, наприклад, курять», – повідомила онколог .
Лікар-онколог розповіла, що від кожного з батьків дитині передається певний набір генів, з яким він також може отримати мутаційну версію гена, що підвищує ймовірність появи пухлини в якомусь з органів тіла. Однак з-за впливу генетичної мутації розвивається лише до 10% всіх видів пухлин, про це свідчать дані Американської асоціації по боротьбі з раком.
«Поширеними видами спадкових форм раку прийнято вважати патологію репродуктивних органів (рак молочної залози та яєчників) і травної системи», – повідомила лікарка.
Також, зазначила лікар, до розвитку раку можуть вести успадковані порушення у вигляді синдромів. Таке, наприклад, генетичне захворювання, як синдром Лінча, пов’язаний з виникненням раку товстої кишки, раку шлунка і сечоводу, рак тіла матки.
Лікарям відомі також синдром Коудена і синдром Лі-Фраумені, які є спадковими. Перший може вести до раку грудей, а також до раку травного тракту, щитовидної залози, матки і яєчників, другий – також до раку грудей, а ще до раку головного мозку, легенів.
Онколог порекомендувала ретельно і регулярно обстежуватися в першу чергу тим людям, у яких раком хворіли родичі першого ступеня – батьки, сестри, брати, діти.