НАТО взяло на себе координацію військової допомоги Україні замість США, – Reuters

Сьогодні,   15:03    141

 

НАТО перебрало на себе координацію західної військової допомоги Україні від Сполучених Штатів, як і планувалося. Про це повідомило джерело видання Reuters.

Зазначається, що цей крок розглядається як такий, що спрямований на захист механізму підтримки від скептика НАТО Дональда Трампа. Він дає альянсу більш безпосередню роль у війні проти вторгнення Росії, при цьому не задіюючи власні сили.

Дипломати визнають, що передача повноважень НАТО може мати обмежений ефект з огляду на те, що США за Трампа все ще можуть завдати серйозного удару Україні, скоротивши свою підтримку. Адже вони є домінуючою силою альянсу і постачають більшу частину зброї Києву.

Останні новини:  Суддя у Нью-Йорку ухвалив, що Трамп не має імунітету у справі про підкуп порнозірки

Штаб нової місії НАТО в Україні, що отримала назву НАТО Security Assistance and Training for Ukraine (NSATU), розташований на американській базі в німецькому місті Вісбаден. Людина, знайома із ситуацією, повідомила, що тепер вона повністю функціонує і жодних публічних причин затримок не було.

Зазначається, що тим часом адміністрація у Вашингтоні, яка йде, щосили намагається відправити якомога більше зброї до Києва на тлі побоювань, що Трамп може скоротити постачання військової техніки в Україну.

Останні новини:  Циклон Шидо забрав життя 34 осіб у Мозамбіку

Загальна чисельність особового складу NSATU становитиме близько 700 осіб, включно з військовослужбовцями, розміщеними у штаб-квартирі НАТО SHAPE в Бельгії та на логістичних вузлах у Польщі та Румунії.

Війна в Україні – позиція Трампа

Дональд Трамп, який вступить на посаду в січні, заявив, що хоче швидко закінчити війну в Україні, але не уточнив, як він має намір це зробити. Він давно критикував масштаби фінансової та військової допомоги США Україні.

Останні новини:  Ердоган: Треба зробити так, щоб Сирія не стала осередком тероризму

Трамп пригрозив вийти з НАТО під час свого першого президентського терміну і зажадав, щоб союзники витрачали 3% національного ВВП на свої збройні сили порівняно з цільовим показником НАТО у 2%.


uapress.kyiv.ua