На близькій до нас, схожій на Землю планеті виявили те, чого раніше ніколи не бачили (фото)

Сьогодні,   18:30    109
TRAPPIST-1
Фото: ESO
| Художнє представлення системи TRAPPIST-1 з поверхні однієї з її планет

 

Передбачалося, що одна з планет у системі TRAPPIST-1 не може мати атмосферу, але нові дані спростовують це.

Нові спостереження космічного телескопа Вебб показують, що планета TRAPPIST-1b, яку раніше вважали безповітряним світом, може мати атмосферу. Вона найімовірніше схожа на атмосферу Титана, але має зовсім інший хімічний склад. Цікаво, що планета знаходиться в зоні населеності своєї зірки, що передбачає умови для появи життя. Але з цією планетою не все так просто. Дослідження опубліковано в журналі Nature Astronomy, пише ScienceAlert.

На відстані 40 світлових років від нас, що вважається близько за космічними марками, розташована унікальна зоряна система TRAPPIST-1. Навколо зірки TRAPPIST-1, яка є червоним карликом, обертаються одразу 7 кам’янистих планет, розміром і щільністю схожих на Землю.

Останні новини:  Європейські розробники створили секретний винищувач зі штучним інтелектом, що може керувати роєм дронів

Хоча всі планети розташовані ближче до своєї зірки, ніж планети в Сонячній системі, зірка червоний карлик більш тьмяна і випромінює менше світла, ніж Сонце. Це означає, що зона населеності зірки, тобто те місце, де умови сприяють появі життя на планетах, розташована ближче до червоного карлика. Таким чином з моменту відкриття зоряної системи 2017 року астрономи вважали, що деякі планети можуть бути населеними. Але для цього потрібно, щоб планети щонайменше мали атмосферу.

TRAPPIST-1 Fullscreen
Порівняння розмірів чотирьох планет Сонячної системи їхньої віддаленості від Сонця з тими самими параметрами у планет TRAPPIST-1
Фото: NASA

Минулі дослідження показали, що жодна планета в системі TRAPPIST-1 не має атмосфери. Особливо ретельно вивчали планету TRAPPIST-1b, яка розташована найближче до своєї зірки. Але нове дослідження припускає, що на планеті або відбувається бурхлива геологічна активність, або ж вона оповита товстою атмосферою, що складається з вуглекислого газу.




Автори дослідження кажуть, що TRAPPIST-1b перебуває занадто близько до своєї зірки, щоб бути придатною для життя. Проте вона може дати важливу інформацію про те, як формуються і розвиваються кам’янисті планети.

Останні новини:  Інопланетне життя може бути зовсім не схожим на життя на Землі
TRAPPIST-1 Fullscreen
Порівняння планет TRAPPIST-1 і Сонячної системи, включно з розміром, щільністю та освітленістю
Фото: NASA

Аналіз даних, отриманих телескопом Вебб, показує, що поверхня планети не змінилася з плином часу, а це означає, що там може відбуватися її постійне оновлення. При цьому це також вказує на те, що планета може бути захищена від космічного і зоряного випромінювання товстою атмосферою.

Останні новини:  Учені знайшли незвичайні поховання в одному з найдревніших поселень людства (фото)

Вчені вважають, що на планеті може відбуватися тектонічна або вулканічна активність, яка може пояснити отримані дані. З іншого боку, там може існувати атмосфера з вуглекислого газу, яка нагадує за своєю структурою атмосферу супутника Сатурна під назвою Титан. Але хімічний склад атмосфери TRAPPIST-1b найімовірніше сильно відрізняється від того, що є у Титана або будь-якого іншого кам’янистого світу в Сонячній системі. Тобто це може бути атмосфера, яку ще раніше ніколи не бачили астрономи.

Тільки майбутні спостереження зможуть підтвердити отримані дані та висновки вчених.


focus.ua