Проблема вологого льоху стара, як світ. З року в рік господарі намагаються щось вигадати, щоб можна було зберігати овочі довго і без гниття. Проте іноді фантазія закінчується, а віра в те, що погріб може бути сухим – зникає. Не поспішайте засмучуватись, наша редакція знає, як вирішити це питання раз і назавжди.
Метод, про який ми поговоримо дуже простий у виконанні і не потребує витрат. Все, що вам потрібно – це кілька мішечків з натуральної тканини та звичайна кухонна сіль. Замість мішечків можете використати старі носки. Для приготування осушувачів заповніть тканину сіллю і розмістіть їх у різних кутах льоху.
Сіль активно вбиратиме вологу в приміщенні, знижуючи рівень вологості повітря. Це допоможе запобігти утворенню конденсату на стінах та стелях погребу. Крім того, сухе повітря запобігатиме появі плісняви, що позитивно вплине на збереження овочів та інших продуктів. Не дарма сіль завжди була “на вагу золота”.
Не забувайте регулярно перевіряти стан диво-мішечків. Якщо сіль насичена вологою, її необхідно замінити на нову. Зазвичай, одного разу в місяць буде достатньо, щоб підтримувати задовільний рівень вологості у льоху. Мішечки з сіллю можна також використовувати повторно. Для цього достатньо просушити їх на сонці або в духовці, щоб вивести вологу.
Насправді, ви можете взяти будь-яку крупу, або речовину, яка добре поглинає вологу. Є спеціальний селікагель – це невеликі кульки, які також можна помістити в мішечки, залишивши їм простір для збільшення об’єму. Також можете використовувати рис, проте, він вже не такий економічно-вигідний, як сіль. Тому обирайте на свій гаманець.
Скориставшись нашими порадами, ви забудете про вологі овочі в своєму погребі, адже повітря стане більш сухим та сприятливим для зберігання коренеплодів. Користуйтеся на здоров’я, нехай ваш льох завжди буде сухим та чистим!