Вирощування аґрусу залежить від правильного та ретельного догляду за культурою. При недостатній увазі до підживлення та обробок ягоди будуть дрібними. Зокрема, буде підвищуватися ризик розвитку борошнистої роси. Якщо ви хочете мати солодкі та великі ягоди, вчасно підживлюйте.
Осіння підживлення аґрусу
До середини осені потрібно почистити від бур’янів. Розпушіть ґрунт під кущами. Так кореневій системі буде легше дихати. Але глибоко не треба перекопувати. Вистачить розпушення вглиб на 6 см.
При теплій погоді виконайте для кущів вологозарядний полив. Під кожен з них треба влити по 30 л води. Якщо кущі великі та дорослі, то норма може бути збільшена до 60 л.
Восени аґрус підживлюю фосфорно-калійними сумішами. Її роблять з суперфосфату в кількості 15 г та сульфат калію — 10 г. Ця кількість розрахована на молоді кущі. Для дорослих дозування збільшують вдвічі. Також для аґрусу можна додати 250 г золи. Зверніть увагу, що азотні добрива не додають на цьому етапі.
Завершують осінній догляд обрізанням куща. Потрібно залишити 5-6 найрозвинутіших пагонів. Все дрібне, тонке, пошкоджене чи підозріло уражене шкідниками потрібно видалити. Оброблені та підживлені кущі мульчують в міжрядді, але навесні це утеплення потрібно буде прибрати. Для мульчі може бути використано лапник, сухе листя або перегній.
Також читайте:
Як восени приготувати ґрунт для весняної розсади