Вірменія проігнорує наступний саміт ОДКБ

Сьогодні,   08:31    58

Вірменія проігнорує наступний саміт ОДКБ

Фото: Getty Images

Юрій Ушаков дуже сподівається, що Вірменія відновить повноцінну участь в ОДКБ

У Кремлі дуже сподіваються, що вірменські представники рано чи пізно відновлять свою співпрацю в межах ОДКБ.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян не візьме участі у саміті Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) в Астані 28 листопада. Про це заявив помічник глави російської держави Юрій Ушаков на брифінгу у вівторок, 26 листопада.

«Вірменія брати участь (у роботі саміту – ред.) не буде, але її представники заздалегідь повідомили, що нічого не мають проти ухвалення на саміті відповідних узгоджених документів», – сказав він журналістам.

Останні новини:  Країни G7 можуть "призупинити" ордер МКС на арешт Нетаньяху

Ушаков заявив, що Москва «не ставить під сумнів право вірменських партнерів самостійно визначати свій курс щодо подальшої роботи організації».

При цьому він зазначив, що Єреван де-юре залишається повноправним членом ОДКБ та зберігає за собою усі відповідні права та обов’язки.

«Двері для фізичного повернення Вірменії до роботи ОДКБ відчинені, і ми сподіваємося, що все-таки вірменські представники рано чи пізно відновлять свою співпрацю в межах цієї організації», – додав Ушаков.

Останні новини:  Суд закрив справу проти Трампа щодо спроб скасувати результати виборів 2020 року

А у вересні Нікол Пашинян підтвердив, що Вірменія може вийти з ОДКБ, бо деякі союзники не виконали договірних зобов’язань і «спланували війну проти нас разом із Азербайджаном».

Також Пашинян заявив, що ОДКБ створює загрози безпеці, існуванню та суверенітету Вірменії, чим викликав бурхливу реакцію у Кремлі.


ОДКБ (Організація Договору про колективну безпеку) – це міжнародна організація, заснована з метою забезпечення безпеки та співпраці між країнами-учасниками у військовій та політичній сферах. Була створена у Ташкенті (Узбекистан) 15 травня 1992 року з підписанням Договору про колективну безпеку. Основною метою організації декларувалося забезпечення колективної безпеки та стабільності в регіоні. Зараз до її складу входять шість країн: Вірменія (участь призупинена), Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан.


korrespondent.net

Останні новини:  “Ці розмови ніколи не були приємними”: Шольц пояснив свій дзвінок Путіну