Ви могли цього не знати: якими продуктами не можна годувати собак

03.11.2024   10:20    12

Правильне харчування собаки напряму впливає на активність, самопочуття, здоров’я та тривалість життя вихованця. Проблема в тому, що собакам можна ласувати далеко не всім. Часто те, що потрапляє до миски домашнього улюбленця може бути навіть небезпечним для тварини.

Які продукти не можна давати вихованцю у жодному разі і чим натомість годувати собаку — читайте далі.

Небезпечні продукти для собак

  • Категорично собакам заборонено давати:
  • Молоко (коров’яче)
  • Шоколад
  • Цукор та солодощі
  • Страви з дріжджами
  • Алкоголь
  • Часник, цибуля
  • Копченості та ковбаси
  • Річкова риба (сира)

Міфи щодо годування собак

Варені та смажені кістки. У кишечнику кістки розшаровуються на дрібні і вкрай гострі лусочки, які потім у прямій кишці утворюють грудку. Все закінчується запором та болючим походом до туалету.

Останні новини:  2 кроки, які допоможуть перестати спізнюватися і повернуть контроль над власним життям

Якщо кістки великі та тверді, собака ризикує пошкодити внутрішні органи уламками. Як мінімум, тварина страждатиме запором.

Перлова крупа. Ця, на перший погляд, нешкідлива каша дуже погано перетравлюється собачим організмом.

Гриби. Важка їжа не тільки для дитячого організму, а й для собаки.

Чим годувати собаку

Не комбінуйте покупні та натуральні корми. Собак не можна годувати двома типами харчування одночасно. У натуральній їжі не вистачатиме потрібних вітамінів, мінералів і макроелементів. А у випадку зі цуценям, це може згубно позначитися на формуванні імунітету та розвитку організму.

Останні новини:  Як позбавити посуд від пригорілого жиру: корисні поради

Надлишок корму. Якщо ви годуватимете цуценя одним м’ясом або занадто жирною їжею, це спричинить порушення роботи нирок, печінки та ожиріння. Така недбалість може обернутися проблемами зі шкірою, шерстю та серцево-судинною системою.

Годуйте строго за графіком. Не потрібно залишати миску з кормом із запасом на весь день. У собаки повинні бути великі інтервали між їжею. Порожній шлунок сигналізує мозку про те, що час перекусити, а мозок командує організму, викликаючи голод і апетит. При цьому система травлення готується до роботи, а їжа при цьому засвоюється набагато краще – собака після таких прийомів їжі активна цілий день.




Забороніть собі пригощати собаку зі столу.  Також не піддавайтеся на спокусу і не додавайте щось смачне (на вашу думку) в миску вихованця. Це годування разом з поганим апетитом викликає розлад і зіпсує шерсть.

Останні новини:  Як вичистити ручки кухонної плити за допомогою всього двох засобів