2 кроки, які допоможуть перестати спізнюватися і повернуть контроль над власним життям

Сьогодні,   09:40    136


Будемо чесними, форс-мажори трапляються. Діти хворіють, транспорт ламається, пам’ять підводить, будь-яка помилка може порушити плани.

Але якщо подібні казуси стають стилем життя, змушуючи вас всюди спізнюватися, пропускати важливі заходи — це вже не норма, а справжня неповага щодо оточуючих людей. Зрештою, на вас розраховували, витрачали дорогоцінний час, а ви знову всіх підвели, порушивши важливі домовленості, сплутали карти, змусивши людей хвилюватися. І ще маєте нахабство шукати собі виправдання. Як перестати спізнюватися?

Хороший спосіб замаскувати внутрішню агресію, уникнувши всякої відповідальності! Мовляв, це не ваша вина, справа в постійних пробках, поганій погоді, дешевій техніці. При бажанні завжди можна знайти причину. Тільки люди все одно будуть злитися, адже на вас абсолютно неможливо покластися: ви плюєте на будь-які норми, нехай і не спеціально. З іншого боку, чому одним вдається прийти вчасно, щоб не сталося, але тільки не вам? Навколишні мають рацію у своїй злості — ви можете скільки завгодно відмовлятися від відповідальності та нарікати на світ, винні все одно будете ви. Чому?

Вічна жертва обставин, яка не вміє контролювати своє життя

Останні новини:  Як зробити гель алое в домашніх умовах: просте керівництво

Почнемо з того, що ви звикли жити та діяти з позиції дитини, яка нічого собою не представляє і ні за що не хоче відповідати. Така собі «жертва обставин», яку кидає з боку в бік, як пушинку на вітрі. Діти вас не слухаються, техніка ламається, начальники з вами не вважаються, і навіть час сходить з розуму. Все це продовжиться до тих пір, поки ви не візьмете відповідальність у свої руки та не навчитеся жити в контакті з навколишнім світом.

Як повернути контроль над життям і перестати спізнюватися?

Крок 1. Дослідіть справжню причину своїх запізнень

Якщо ви часто спізнюєтеся, швидше за все, у вашої поведінки є об’єктивні причини, просто ви не віддаєте їм звіту, діючи несвідомо. Час це виправити. Покопайтеся в можливих мотивах своїх запізнень, досліджуйте їх природу, емоції, які за ними стоять.

  • Ви завжди спізнюєтеся або тільки в якихось конкретних випадках, з конкретними людьми, в схожих ситуаціях?
  • Про що ви думаєте в моменти зборів? Які емоції вас переповнюють? Є внутрішній опір майбутнім справам і чому?
  • Що викликає найбільшу складність у тому, щоб зібратися вчасно, що вас відволікає, лякає, змушує відтягувати момент?
Останні новини:  Як вимити посуд від жиру в холодній воді

Поспостерігайте за своїми відчуттями, думками, тривогами. Можливо, вам не подобається людина, зустріч з якою належить, вона викликає у вас негативні асоціації? Або ви вигоріли на роботі, вас нічого не радує? Це привід задуматися про зміну діяльності або тривалий відпочинок. Головне, знайти ту реакцію, яка запускає негативний процес.




Крок 2. Проаналізуйте почуття, які передують ситуації з запізненням

За запізненням часто ховаються наші справжні страхи, побоювання, злість, заздрість, почуття провини. Вам потрібно знайти ту саму емоцію, через яку ви відтягуєте момент. Наприклад, ви можете несвідомо чогось уникати, тоді потрібно працювати зі страхами. Або вам неприємна сама компанія — дратують люди, їх поведінка, досягнення, вимоги. Це пряма вказівка, що треба звернути увагу на почуття заздрості та зневаги. Нарешті, якщо ви відчуваєте пригніченість і вразливість, вам соромно, дискомфортно, важко постояти за себе — це сигнал, що потрібно працювати з почуттям сорому.

Останні новини:  Беру всього лише 5 столових ложок цього засобу на таз – і навіть найбрудніший тюль вмить стає білосніжним

У будь-якій ситуації існує якийсь каталізатор, який потрібно вчасно зрозуміти та усунути. Тоді не буде і причини для запізнень! Якщо вам просто не хочеться втрачати дорогоцінний час на нецікаву зустріч — зніміть її або знайдіть для себе інший мотив, який вас надихне. Якщо напружує робота, яку обов’язково потрібно зробити — шукайте, що ви можете змінити, щоб вам було цікаво. Ставте свої умови, міняйте правила, тільки не будьте жертвою.

Як тільки ви усвідомлюєте справжню причину своїх запізнень — ситуація відкриється в новому світлі. Багато що стане на місця, життя більше не буде вставляти вам палиці в колеса. Головне, включити усвідомленість, повернути собі відповідальність за своє життя і не боятися змінювати ставлення до ситуації.

Тепер ви знаєте, як перестати спізнюватися!


woman24.kyiv.ua