У Єрусалимі знайшли найдавніший пом'ятий котиком об’єкт

Сьогодні,   21:30    74

У Єрусалимі знайшли найдавніший доказ того, як кіт пом’яв щось лапками, — ним виявився глиняний глечик віком близько 1200 років. Імовірно, кіт пом’яв його, поки глина ще не застигла. Розміри та форма відбитка зі слідами кігтів свідчать про те, що кіт саме м’яв лапами поверхню глини, а не просто сидів на ній. Про нього повідомив Live Science.

Останні новини:  Дивовижна музична знахідка: знайдено 200-річний твір Шопена

Що ще відомо про знахідку?

Залишок глиняного глечика знайшли під час розкопок стародавнього житлового кварталу поблизу гори Сіон. Як вважають дослідники, його могли використовувати в побуті для води, вина чи оливкової олії. Археологи датували посудину періодом правління Аббасидського халіфату в 750-1258 роках нашої ери, коли Єрусалим перебував під ісламським пануванням, але там також проживали християни та євреї.

Останні новини:  Археологи знайшли затонулий корабель з гарматами часів Грецької революції

Відбиток на посуді мав розмір три на три сантиметри та є найдавнішим свідченням поведінки котів, яка зустрічається у них з раннього дитинства, коли кошенята мнуть лапками живіт матері. Це відкриття може розповісти більше про те, яке місце займали коти в культурі того часу.

Останні новини:  На 3000-річній табличці з Вавилона знайшли карту до біблійного скарбу: куди вона веде