У Китаї знайшли новий вид птахоподібних динозаврів

12.11.2024   12:30    288

Рідкісна знахідка розкрила таємниці еволюції овірапторозаврів.

Китайські палеонтологи виявили новий вид стародавніх динозаврів, що населяли Землю близько 110 мільйонів років тому. Як повідомляється у науковому журналі Cretaceous Research, знахідку було зроблено на півночі Китаю в автономному регіоні Внутрішня Монголія.

Новий вид отримав назву Юаньянлон байнянь (Yuanyanglong bainian) і належить до групи овірапторозаврів – двоногих динозаврів середнього розміру, які були близькими родичами сучасних птахів. Вони відрізнялися коротким черепом та специфічною будовою таза.

Останні новини:  NASA відмовиться від ракети SLS та корабля Orion для місячної програми

Влітку 2021 року науковці знайшли два добре збережені скелети з черепами в місцевості Маорту, що на заході Внутрішньої Монголії. Особливості будови кісток вказують на те, що ці динозаври могли жити на болотистій місцевості. Про це свідчить унікальна структура задніх кінцівок, схожа на ту, що мають сучасні болотяні птахи.

Останні новини:  Дослідження доводить, що серцевий м’яз може регенерувати
Скелет динозавра Юаньянлон байнянь (Yuanyanglong bainian)
© 2024 SlvrHwk

Цікавою знахідкою стали також гастроліти – камінці, які тварини ковтали для кращого перетравлення їжі, подібно до того, як це роблять сучасні птахи. Це відкриття допомагає краще зрозуміти особливості харчування стародавніх рептилій.




Відкриття є особливо важливим, оскільки це перша знахідка овірапторозаврів раннього крейдяного періоду в районі пустелі Гобі. Воно дозволяє заповнити прогалини в розумінні еволюції та способу життя цієї групи динозаврів, яка налічує понад 40 різних видів, знайдених переважно в Азії та Північній Америці.

Останні новини:  James Webb розкриває таємниці народження нашої Сонячної системи
Паспорт динозавра Юаньянлон байнянь (Yuanyanglong bainian)
© 2024 PaleoHistoric

За словами дослідників, новий вид демонструє проміжні ознаки між найдавнішими та пізнішими представниками овірапторозаврів, що допомагає краще зрозуміти їхню еволюцію та пристосування до різних умов життя.