Дослідження доводить, що серцевий м’яз може регенерувати

Вчора,   16:30    193

Дослідники вперше представили неспростовні докази здатності серцевого м’яза до регенерації, відкривши перспективи для розробки нових методів лікування серцевої недостатності.

серце
© cikavosti.com

Раніше пацієнтам із серцевою недостатністю пропонували медикаментозну терапію, механічні пристрої для підтримки роботи лівого шлуночка або трансплантацію серця. Тепер, за даними вчених з Аризонського університету, тканини серцевого м’яза можуть відновлюватися за сприятливих умов. Аналіз зразків серцевої тканини пацієнтів із пристроями для підтримки лівого шлуночка показав шестикратне збільшення росту нових клітин порівняно зі здоровими людьми.

Останні новини:  Знайдено 250 затонулих кораблів зі скарбами: ці судна перевозили золото і срібно

Автор дослідження Хешам Садек заявив:

«Це найпереконливіший доказ того, що клітини серцевого м’яза людини дійсно можуть регенерувати».

Відкриття підтверджує гіпотезу, що нездатність серця “відпочивати” є головною причиною втрати його регенеративних властивостей після народження. Проте поки що здатність до регенерації проявилася лише у 25% пацієнтів, що стимулює подальші дослідження причин успіху та невдач.

Останні новини:  James Webb розкриває таємниці народження нашої Сонячної системи

Результати дослідження можуть змінити підхід до лікування серцевої недостатності, яка наразі є хронічним захворюванням. Учені сподіваються, що подальші дослідження дозволять розробити терапії, які відновлять пошкоджені тканини серця та усунуть потребу в трансплантаціях.

Це відкриття перегукується з іншими досягненнями в регенеративній медицині, зокрема у вивченні механізмів відновлення нейронів, заснованих на епігенетичних модифікаціях. Такий прогрес відкриває нові можливості для лікування не лише серцевої недостатності, а й нейродегенеративних та інших важких захворювань.





cikavosti.com

Останні новини:  Сонячний зонд щойно торкнувся Сонця, але ми не знаємо, чи він вижив