У Британії знайшли таргана Юрського періоду

05.11.2024   15:30    99

Палеонтологи описали в журналі Papers in Palaeontology новий рід і вид таргана юрського періоду, чиї скам’янілі рештки було виявлено на території графства Глостершир у Великій Британії.

Як пише Sci News, новий вид таргана отримав назву Alderblattina simmsi. Його рештки були знайдені ще 1984 року геологом Майком Дж. Сіммсом у формації аргілітів Вітбі. Але тільки зараз цю стародавню істоту було вивчено й описано.

Останні новини:  П’ять відкриттів “Вебба”, що перевернули астрономію, за 2024 рік (фото)

Вчені встановили, що раніше невідомий вид тарганів мешкав у ранній юрський період, близько 180 мільйонів років тому. Він мав відносно невеликі розміри та оригінальне забарвлення крил.

Новий вид таргана Alderblattina simmsiНовий вид таргана Alderblattina simmsi
Swaby et al., doi: 10.1002/spp2.1598

«Кольоровий малюнок у комах, зокрема на їхніх крилах, насамперед інтерпретується як фізіологічна адаптація та/або використовується для захисту від хижаків або як статева сигналізація, – пишуть палеонтологи. – Сучасні види тарганів демонструють широке розмаїття забарвлення, функції якого включають комунікацію, захист від хижаків, статеву сигналізацію і склеротизацію кутикули».




Автори роботи зазначають, що раніше був відомий тільки один вид тарганів юрського періоду, крила якого забарвлені візерунками. Alderblattina simmsi став другим таким видом. Дослідники віднесли його до родини Rhipidoblattinidae.

Останні новини:  Вчені встановлюють походження швидкого радіосплеску

«Alderblattina simmsi значно відрізняється від усіх інших юрських тарганів через наявність на передніх крилах двох виразних субсферичних плям і забарвлення на кінчику крила, – повідомляють автори дослідження. – Ми припускаємо, що екстремальні умови довкілля, пов’язані з тоарською океанічною аноксичною подією, призвели до конкуренції за ресурси та еволюційних змін у хижаків, що, своєю чергою, призвело до розвитку апосематичного забарвлення у двох загонів комах у той час».

Останні новини:  Вчені розробили нову технологію виробництва алмазів