Лікувальні властивості популярного напою, який у багатьох культурах п’ють щодня, визнають фахівці по всьому світу. Він містить більше антиоксидантів, ніж будь-який інший аналог, має протизапальну і антиканцерогенну дію. Крім того, цей напій багатий поживними мікроелементами: цинком, марганцем, вітамінами A, B і C. Однак зловживати не варто, це може завдати великої шкоди організму.
У зеленому чаї присутній кофеїн, хоч і менше, ніж в каві. Однак, вказують лікарі, декількох чашок в день достатньо, щоб підвищити тиск. Фахівці закликають людей з гіпертонією та іншими серцево-судинними захворюваннями обмежити споживання напою, щоб уникнути можливих ускладнень.
Зелений чай допомагає розслабитися, але занадто багато чашок в день можуть викликати стрес. Медики звертають увагу, що велика кількість кофеїну провокує вироблення гормонів стресу норепінефрин, адреналін і кортизол.
У великих кількостях напій, за словами лікарів, здатний перешкоджати всмоктуванню заліза і, таким чином, спричинити за собою залізодефіцитну анемію – стан, при якому в крові недостатньо еритроцитів і гемоглобіну. Тому експерти не радять пити зелений годину відразу після їжі.
Більш того, продукт викликає розлад шлунка, відзначають фахівці. Це пов’язано з дубильними речовинами в напої – при підвищеному рівні цих сполук в організмі виникає сухість у роті, нудота і проблеми з шлунково-кишкового тракту. Оскільки зелений чай містить кофеїн, то велика кількість загрожує діареєю і блювотою.