Туристи знайшли в Альпах сліди тварин, які жили 280 млн років тому

Сьогодні,   17:30    229

Зміна клімату оголила в горах добре збережені скам’янілості, датовані пермським періодом.

Туристи виявили в італійських Альпах унікальне палеонтологічне родовище віком 280 млн років, що містить сотні добре збережених слідів стародавніх рептилій і амфібій. Танення льодовиків оголило раніше приховані гірські породи в природному парку Оробіє Вальтеллінезі.

Місцева мешканка Клаудія Стеффенсен під час прогулянки гірською стежкою на висоті 1700 м помітила незвичайні візерунки на камені. Вона сфотографувала знахідку і відправила знімок своєму другові-натуралісту, який зв’язався з палеонтологами з Міланського музею природної історії. Подальші дослідження, проведені за допомогою вертольотів, дали змогу виявити сотні скам’янілостей на висоті до 3000 метрів.

Останні новини:  США розгортають першу в світі систему полювання на прибульців з 2D та 3D-радарами

На піщаникових плитах вчені виявили численні сліди чотириногих тварин довжиною до трьох метрів, а також відбитки комах та інших членистоногих. Особливу цінність знахідці надає виняткове збереження деталей – аж до відбитків шкіри тварин, слідів їхніх пазурів і навіть застиглих у камені крапель стародавнього дощу.

Сліди на каменях в Альпах. Фотографія: Elio Della Ferrera, Universit? di Pavia

“Динозаври ще не існували, але автори найбільших слідів однаково мали бути значних розмірів – до 2-3 метрів завдовжки”, – каже Кріштіану Даль Сассо, палеонтолог із Міланського музею природної історії. Дослідники ідентифікували сліди щонайменше п’яти різних видів тварин.

Сліди були залишені, коли ці пісковики і сланці ще були піском і брудом, просоченими водою, на берегах річок і озер, які періодично, залежно від сезону, пересихали. Літнє сонце, висушуючи ці поверхні, загартувало їх до такої міри, що повернення нової води не стерло сліди, а, навпаки, покрило їх новою глиною, утворивши захисний шар, – говорить Аузоніо Ронкі, співавтор дослідження з Університету Павії

Скам’янілості належать до пермського періоду – епохи, коли на Землі відбувалося глобальне потепління, спричинене вулканічною активністю. Вивчення цих слідів може допомогти вченим краще зрозуміти, як екосистеми реагували на кліматичні зміни. Університет Павії вже почав комплексне дослідження знахідок, а місцева влада розглядає можливість створення музейної експозиції для демонстрації найцікавіших зразків.

Останні новини:  Науковці винайшли новий тип квантового зв’язку, що порушує закони фізики