Фахівець розповів, як новий масляний фільтр може “вбити” двигун автомобіля

Сьогодні,   19:31    246

 

Здається, немає нічого складного у заміні моторного мастила та фільтра. Ось тільки буває так, що через деякий час після таких маніпуляцій фільтр масляний раптом деформується і навіть лопається. Портал ampercar.com з’ясував у власника мережевого автосервісу, чому так відбувається і як можна уникнути цієї проблеми.

У більшості сучасних двигунів повнопоточні масляні фільтри стали стандартом. Ця система, де олива повністю проходить через фільтр, затримує найдрібніші частинки нагару та інші забруднення. Така конструкція забезпечує кращий захист у порівнянні з фільтрами неповнопотокової системи, так як у них тільки мала кількість мастила тече через фільтр, а більшість мастила обходить його стороною, що в певних ситуаціях запобігає пошкодженню двигуна, якщо фільтр раптом заб’ється.

Останні новини:  Власників авто з США почали штрафувати через одну деталь: подробиці та розмір покарання

Повнопотокові фільтри в сучасних двигунах обладнані спеціальним клапаном, який служить для контролю рівня тиску мастила в системі зващування. При підвищенні тиску він автоматично відкривається, дозволяючи неочищеному маслу текти у двигун. Такий запобіжний засіб запобігає масляному голодуванню, яке могло б призвести до серйозних поломок мотора. Однак, навіть за наявності такого механізму, випадки розриву фільтрів, як і раніше, трапляються.

Однією з найчастіших причин подібних поломок є неправильний вибір моторного мастила. Наприклад, на початку весни автомобіліст може залити літню оливу, яка стає занадто в’язкою до осені за низьких температур. Вночі, при заморозках, така олива загусне. Вранці, при запуску двигуна, густе мастило починає повільно пробиватися через фільтр, викликаючи різкий стрибок тиску в системі. В результаті таких обставин фільтр піддається сильному внутрішньому тиску: його корпус може почати деформуватися, а в гіршому випадку – тріснути по швах.

Останні новини:  Навіщо взимку запускати двигун двічі: пояснення механіків

Деколи прагнення заощадити обертається для автовласників серйозними проблемами. Багато водіїв зараз обирають дешеві масляні фільтри, часто це недорогі китайські аналоги. Але саме в таких “бюджетних” фільтрах криється небезпека: низькоякісні компоненти, включаючи фільтруючий елемент та перепускний клапан, призводять до швидкого засмічення. Клапан може спрацювати не до кінця, що викликає дефіцит оливи в системі, загрожуючи серйозними пошкодженнями двигуна, аж до капітального ремонту.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!




Останні новини:  Яке авто обрати на зиму: список найвдаліших моделей


ampercar.com