7 помилок, які часто роблять емоційно незрілі люди, визначено психологами

Вчора,   23:00    148

 

Емоційна зрілість – це важлива навичка для того, щоб процвітати у житті. Її можна тренувати, і це безперервний процес, який вимагає самоаналізу, готовності до зростання, а іноді й зіткнення з незручною правдою про те, як ви реагуєте на життєві виклики.

Що таке “емоційно незріла” людина?

За словами доктора Діксіон, іноді люди плутають термін “емоційна незрілість” з іншими фразами, бо думають, що всі вони означають одне й те саме.

“Важливо розрізняти емоційну недоступність та емоційну незрілість. Емоційна недоступність часто зумовлена життєвими обставинами, тоді як емоційна незрілість коріниться у відсутності емоційної обізнаності та розвитку. Емоційно незріла людина – це та, яка намагається впоратися з почуттями, пов’язаними з певними життєвими подіями, і обробити їх”, – пояснює психологиня.

Проте коли їм вдається обробити ці почуття, такі люди, як правило, не мають позитивного погляду на них. Вони обробляють їх негативному ключі і не здатні прийняти відповідальність за свою роль у цьому досвіді. Причина в тому, що вони просто не розуміють, що таке підзвітність і самосвідомість, каже Ремсі.

Як розпізнати емоційну незрілість в людині

За словами Кікі Ремсі, людям часто важко помітити ознаки емоційної незрілості в людині. Загалом є кілька “червоних прапорців”, на які варто звернути увагу, щоб зрозуміти, чи є хтось емоційно незрілим. Серед них – відсутність бажання брати на себе відповідальність за свої вчинки, звичка звинувачувати інших у всьому, що сталося в їхньому житті, і просити про послугу, не розуміючи, як це може вплинути на іншу людину.

Останні новини:  10 місць в будинку, які брудніші ніж ви думаєте

7 помилок, які часто роблять емоційно незрілі люди: думки психологів

1. Невміння добре спілкуватися

Спроба обговорити щось важливе з емоційно незрілою людиною може бути дуже складною. Саме через це їхні стосунки часто є недовгими.




“Емоційно незріла людина часто намагається зрозуміти власні почуття та почуття інших людей. Такий брак розуміння може призвести до плутанини у власних емоційних переживаннях і перешкоджати ефективному спілкуванню. Коли людина не усвідомлює, як її емоції впливають на її поведінку, це може створювати непорозуміння у стосунках”, – пояснює Патриція Діксон.

2. Надмірна настирливість та привʼязаність

Іноді емоційно незрілі люди можуть бути надмірно настирливими. Вони не люблять давати простір тим, з ким перебувають у стосунках.

“Вони легко прив’язуються до людей. Вони можуть стати надмірно прихильними, тому що не знають, як бути без цієї людини”, – каже Ремсі.

Останні новини:  Як відмити кухонні поверхні без зайвих зусиль

3. Ригідне мислення

Емоційно незрілу людину дуже важко змусити сприймати будь-яку іншу точку зору, окрім власної. Такі люди схильні бачити речі в чорно-білих тонах, тож завжди вважають, що мають рацію. Підтримувати здорові стосунки у таких ситуацыях дуже важко.

“Людина, яка демонструє ригідне мислення, не здатна розглядати альтернативні точки зору або адаптувати свої погляди. Така негнучкість може призвести до вузького розуміння ситуацій і посилення власних емоційних переживань, що ускладнює ефективне управління своїми почуттями”, – наголошує Діксон.

4. Погана реакція на критику

Незалежно від того, чи ви вказуєте на щось причинно-наслідкове, чи прямо говорите емоційно незрілій людині про те, що вона зробила неправильно, ви точно не отримаєте належної реакції.

“Ви можете поділитися з ними чимось, навіть якщо це правда, а вони все одно не приймуть цього. Через це з ними важко будувати стосунки, адже ви не можете нічого їм сказати”, – додає Ремсі.

5. Егоцентризм

Емоційно незріла людина часто демонструє егоцентричну поведінку, мало зважаючи на почуття та переживання інших, розповідає доктор Діксон. За її словами, така зосередженість на собі може “закрити очі” на емоційні потреби оточення, що ускладнює формування значущих зв’язків.

Останні новини:  Ви навіть і не здогадувалися: ніколи не використовуйте меламінову губку у цих 6 випадках – вмить зіпсує речі

6. Вони легко дратуються

Хоча засмучуватися в певних ситуаціях цілком природно, емоційно незріла людина злиться набагато частіше, ніж зазвичай.

“Емоційно незріла людина буде злитися через найменші дрібниці. Вона не може регулювати свої емоції”, – пояснює Ремсі.

7. Невміння виявляти емпатію

Мати будь-які стосунки з емоційно незрілою людиною може бути складно. Причина полягає в тому, тому що такі люди не здатні спілкуватися з людьми і співчувати їм у певних ситуаціях.

“Вони не здатні співпереживати. Емпатія передбачає розпізнавання і розуміння емоцій інших, а без цього людині важко встановити зв’язок на більш глибокому рівні. Така необізнаність може призвести до непорозумінь і нездатності підтримати інших у скрутну хвилину”, – констатує Кікі Ремсі.

Які ознаки мають емоційно зрілі люди

На відміну від емоційно незрілих людей, емоційно зрілі особистості мають здатність сприймати, розуміти та керувати власними емоціями. Крім того, їм притаманне уміння співпереживати іншим.

Такі люди усвідомлюють власну відповідальність за своє життя і вчинки. До того ж, вони розглядають перешкоди на своєму шляху як можливості для розвитку та зростання.


uapress.kyiv.ua