Як зберегти життя квітам у вазі: “лайфхаки” та розвінчання народних міфів від флориста

25.10.2024   19:12    17


Вам подарували дорогий розкішний букет, а він простояв пару днів у вазі та зав’яв. З цим стикалися багато хто. Часто люди звинувачують квітковий магазин або вважають, що букет був подарований не від щирого серця, і забувають про те, що за квітами – навіть зрізаними – потрібно доглядати. Флорист, власниця одного з квіткових магазинів Дар’я Старокожко поділилася порадами, як це потрібно правильно робити.

Ніякої горілки та аспірину: просто змінюйте воду

Вважається, що якщо у воду у вазі додати горілку, аспірин або навіть засіб «Доместос», який використовується для прибирання приміщень, то квіти простоять довше.

За словами експерта, що справді допомагає стояти квітам довше – так це спеціально розроблені для цього засоби. Наприклад, порошок “Кризал”. Багато квіткових компаній до замовлення кладуть пакетик цього порошку.

Лайфхак: “Води у вазі має бути достатньо, особливо якщо у рослин довге стебло”, – зазначає флорист. Це потрібно, щоб водою наситилося не тільки стебло, а й листя, і сама квітка.

Не підрізати квіти звичайними ножицями

Квіти стоять у вазі довше, якщо кожен день їм трішки оновлювати зріз.

– Але квіти не варто підрізати ножицями. Якщо це не квіткові, садові ножиці, – пояснює Дарія. – Ножиці передавлюють капіляри – квіткові судини, при натисканні площа стебла, якою він п’є воду, стає меншою, здавлюється.

Останні новини:  Основні правила догляду за фіалками

Для догляду за квітами флорист рекомендує придбати секатор або оновлювати зріз гострим канцелярським ножем.

Монобукет стоїть довше, ніж збірний. Гіацинти вбивають

– Середній термін служби збірного букета – 3-7 днів, – каже експерт. – На третій день якісь квіточки починають в’янути. Деякі сорти можуть і раніше. Збірні букети гарні, але менш довговічні, ніж монобукети.

Останні новини:  Чотири домашні рослини, які не перестають бути популярними

Флорист радить знімати з квітів все зайве листя – такі букети живуть довше. Коли сторонніх елементів багато, у квітки йде багато сил на підтримку їхнього життя, а сам бутон, який живиться за залишковим принципом, в’яне швидше.




– Під час купівлі букета ми намагаємося обривати зайве листя або додаємо декоративну зелень, – пояснює флорист. – Якщо ж клієнт отримав букет із листям, то рекомендуємо зірвати зайве та залишити для краси пару листків зверху.

Експерт розповідає: є сорти квітів, що скорочують життя «сусідам». Як правило, це цибулинні – тюльпани, гіацинти та нарциси. Вони виділяють клейку отруйну речовину, через яку квіти, що стоять поруч, в’януть швидше.

Якщо, наприклад, тюльпани поставити з трояндами, то троянди простоять у рази менше, ніж якби вони самі були у вазі. Найотруйнішими, зазначає флорист, є гіацинти, їх у складному букеті варто уникати.

Останні новини:  Попередження дачникам від квітникарів: не саджайте цю рослину в квітниках

Зів’ялі квіти видаляємо, біля батерей і джерел с теплом не ставимо

Якщо якісь квіти в букеті зіпсувалися, то ті, що поруч із ними, теж почнуть псуватися. Вмираючі квіти виділяють речовину, яка змушує їхніх сусідів швидше проходити свій життєвий цикл. По можливості видаляйте квіти з букета.

Не варто ставити квіти поруч із опалювальними приладами, кухонною плитою, біля відчиненого вікна. Квіти не люблять протяги та перепади температур, – попереджає фахівець.

Якщо ви принесли квіти з морозу, дайте їм п’ять-десять хвилин просто полежати, не ставте одразу у вазу. Не варто возити квіти весь день у машині, краще купити їх безпосередньо перед тим, як даруватимете. Чим раніше їх поставлять у воду, тим краще.


novosti24.kyiv.ua