Вчені відтворили обличчя суданської принцеси, похованої понад 2,5 тисячі років тому

Сьогодні,   05:30    1553

Вчені відтворили обличчя жінки, муміфікованої та похованої близько 2500 років тому.

Науковці створили її цифрову версію,пише The Guardian.

Вони вважають, що мумія була темношкірою жінкою з королівства Куш – однієї з найбільших імперій стародавнього світу, яка контролювала Верхній Єгипет, зокрема й територію сучасного Судану.

«Форма черепа не схожа ні на один із черепів стародавніх єгиптян, яких я бачив раніше. Кеметичні зазвичай мають вузьку та довгу форму, а також вужчі носи та довші обличчя«, – сказав черепно-лицевий антрополог і судово-медичний експерт доктор Кріс Рінн.

Останні новини:  Вчені встановили, що гладіатори були вегетаріанцями

Ієрогліфи на саркофазі свідчать, що похована в ньому особа мала ім’я «Та-Кр-Хб» або «Такерхеб». Вона, ймовірно, була жрицею або принцесою. За оцінками вчених, жінка жила у 760-525 рр. до н. е. та померла у віці близько 30 років. Також вони виявили, що більшість її зубів були уражені карієсом.

«Обличчя на саркофазі зовсім інше – витягнуте обличчя з довгим вузьким носом. Я подивився, наскільки це незвично, що зображення на саркофазі не схоже на свого «мешканця». Це було досить поширеним явищем. Але на внутрішній стороні кришки зображена жінка з набагато темнішою шкірою«, – пояснив доктор Рінн.

Він додав, що жрицям та священикам зазвичай голили волосся перед бальзамацією. Це було не лише частиною церемоніалу, але й гігієнічною вимогою.




«Якби вона була принцесою, вона, мабуть, теж би поголила голову, але могла б одягнути парадну перуку«, – припустив науковець.

Гробниця “Та-Кр-Хб”
Гробниця “Та-Кр-Хб”
Julie Howden

Саркофаг знайшли наприкінці XIX століття та продали з музею в Каїрі бізнесмену з шотландського містечка Аллоа. Однак через розливи Нілу невелика гробниця була пошкоджена.

Останні новини:  Вчені показали, як виглядає 507-річний молюск часів династії Мін

На саркофазі вчені також побачили зображення Маат, яка урелігії стародавнього Єгипту вважалася богинею справедливості.

«Ми дуже зацікавлені у дослідженні прихованої історії. Просто музейні колекції не можуть показати різницю між сьогодення та минулим. А от побачити суданське обличчя – справді захоплююче«, – сказав менеджер виставок музею Жоао Філіп Рід.