Про це повідомили в МЗС КНР, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми повинні побудувати спільноту БРІКС відданою миру, і всі ми маємо діяти як захисники спільної безпеки. Тільки так… ми можемо прокласти шлях до загального глобального миру і стабільності», — зазначив Сі.
Він зазначив, що «українська криза» (так у КНР називають геноцидну російську війну проти України — ред.) ще триває, та нагадав ініціативу Китаю і Бразилії створити разом з іншими країнами Глобального Півдня так звану Групу друзів миру, яка об’єднає країни, прихильні «мирному врегулюванню конфлікту між Росією й Україною».
«Ми маємо наполягати на тому, що для якнайшвидшої деескалації ситуації і недопущення розширення зони бойових дій усі сторони конфлікту повинні утримуватися від кроків, які призведуть до загострення протистояння на лінії фронту», — заявив лідер Китаю.
Китайська сторона не вперше робить подібні заяви про необхідність деескалації в російсько-українській війні та утримання неназваних «усіх сторін конфлікту» від розширення зони бойових дій, проте ці заяви мають риторичний характер і не претендують на те, щоб бути втіленими в життя.
Подібні заяви Сі, зокрема, виголосив під час зустрічі із Путіним у травні в Пекіні, і російський диктатор підтримав їх. Однак за кілька днів армія країни-окупанта почала наступальну операцію на Харківщині, відкривши новий фронт, і Китай жодним чином не обурився такими діями на ескалацію свого союзника.
Так само, після повідомлень про участь військ Північної Кореї у бойових діях проти України, що більшість країн світу засудили як серйозне розширення масштабів війни, Китай продовжує «не помічати» ескалації і відмовляється реагувати на реальні загрози розширення конфлікту.
Фото: Getty Images