Кремль наказав медіа обходити тему підвищення витрат на війну

03.10.2024   09:34    576

Кремль наказав медіа обходити тему підвищення витрат на війну - ЗМІ

Фото: dv.ee

Російські державні та лояльні до правлячого режиму ЗМІ дослухалися до «рекомендацій»

Пропагандисти дістали від урядовців наказ подавати держбюджет як «соціальний», а про витрати на військову агресію взагалі не говорити.

РФ у держбюджеті на 2025 рік на оборонні витрати і війну проти України планує закласти 13,2 трильйона рублів (142 мільярди доларів) — понад третина всіх витрат і є рекордом. Проте російська влада побоюється того, що новини про це «викличуть негативне сприйняття у громадян» і можуть призвести до зниження рейтингу Путіна. Про це повідомляє видання Медуза з посиланням на свої джерела.

Останні новини:  У Німеччині провалилася “турбо-програма” з працевлаштування українців – Bild

Незадовго до того, як російський бюджет було несено у Думу, ЗМІ дістали нові вказівки: подавати бюджет як «соціальний», а про витрати на війну взагалі не говорити.

«Виняток один — виплати військовослужбовцям і підтримка членів їхніх сімей. Це нібито підходить під соціальні статті», — розповів журналіст російського державного ЗМІ.

Інші джерела вважають, що бюджет «не має бути забороненою темою», але «розмову про нього треба вести з правильними акцентами», а публікації російських ЗМІ про бюджет мають вселяти «соціальний оптимізм, а не песимізм, у контексті, що все йде на війну».

Останні новини:  Україна наблизилась до створення ракети з радіусом до 500 км

«Поки що якось виходило показувати, що військові дії десь далеко, людей не стосуються. Але зростання військових витрат може стати тригером: на що витрачаються гроші і нащо?» — пояснило джерело.

Російські державні та лояльні до правлячого режиму ЗМІ дослухалися до цих «рекомендацій». Про військові витрати ЗМІ воліють замовчувати, роблячи акцент на тому, що бюджет «дасть змогу збільшити фінансування зобов’язань, програм і проектів», а «розподіл соціальних видатків є досить справедливим».

Останні новини:  Як іранська гіперзвукова ракета Fattah-1 може «пробивати» ізраїльські системи ППО «Залізний купол» і «Стріла»


korrespondent.net