Покращення складу та структури ґрунту за допомогою сидератів — стандартна практика, яку щороку застосовують дачники. Рослини витягують з ґрунту безліч поживних речовин. Окрім того, розводяться шкідники. Сидерати допомагають вирішити ці проблеми.
В переважній більшості сидерати висіюють, чекають, коли вони підростуть, а потім скошують та перекопують з ґрунтом. Проте є нюанси, про які варто знати.
Коли сидерати можна не перекопувати
Сидерати дійсно можна не перекопувати. Досвідчені дачники вважають, що з початком холодів та морозів опалі рослини стануть засобом мульчування. Вони перегниють та натуральним шляхом без допомоги утворять потрібне ґрунту добриво.
Потрібно вважати і на склад ґрунту, показники кислотності. Якщо земля на ділянці нейтральна або лужна, сидеративні рослини рекомендується скошувати та навіть перекопувати.
З кислим ґрунтом це не працює. Перегнивання займе значно більше часу. Саме тому рекомендують на таких ділянках скошувати вирощені сидерати та відправляти в компостну яму. Там рослини перегнивають значно швидше, тож подальше використання буде ефективнішим.