Як допомогти ґрунту відновитись

07.10.2024   12:31    21
Якщо ви плануєте вирощувати картоплю на одному й тому самому місці кожного року, то варто запам’ятати про ці правила. Вони дають змогу обійтись без сівозміни.

Як вирощувати картоплю без сівозміни

Неможливо знайти городника, який би не чув про сівозміну. В ній просто все – чергуй рослини за правилами, які вже давно існують, і з ділянки можна буде збирати рекордний врожай без хвороб і шкідників. Звісно, все звучить просто, але що робити у випадку, коли місця для сівозміни немає, а пересувати овочі з однієї грядки на іншу – не так вже й просто?

Останні новини:  Не садіть це дерево на ділянці, щоб не мати проблем з гусінню та попелицями

Як доглядати за ґрунтом після картоплі

Коли мова йде про вирощування картоплі без сівозміни, то починати догляд за ділянкою потрібно ще до викопування плодів. Спершу потрібно максимально очистити поле від рослинності. Фахівці радять скошувати та прибирати бадилля за 2-3 тижні до початку робіт. Найкраще спалювати рослинні залишки, але ви можете використовувати їх для компосту, якщо картопля не хворіла.

Останні новини:  Сусідка-флористка знає, як змусити папороть рости наче в “джунглях”
Експерти розповіли про простий спосіб відновлення ґрунту після вирощування в ньому картоплі

Далі берімося за знищення шкідників. Найголовніший ворог картоплі, який так важко вигнати з ділянки – дротяник. Аби відбити в нього бажання повертатись на ваше поле, можете створити для нього неприємні умови. Дротяник полюбляє закислений ґрунт, а тому його потрібно розкислити. Для цього восени вносять доломітове борошно.

Експерти розповіли про простий спосіб відновлення ґрунту після вирощування в ньому картопліЕксперти розповіли про простий спосіб відновлення ґрунту після вирощування в ньому картоплі

Багато дачників недооцінюють користь від посіву сидератів, але такий спосіб відновлення родючості є ідеальним. Він допомагає у боротьбі з бур’янами та придушує патогени. Крім того, не варто чекати – сіяти сидерати можна одразу ж після викопування картоплі. Найкраще підійдуть льон, горох, вика, люпин і гірчиця. Вони відновлять потенціал ґрунту та допоможуть позбутись від шкідників.





noviydoctor.com

Останні новини:  Для чого на дачі всюди сіяти петрушку, що від цього буде