Google побудує малі ядерні реактори для живлення ШІ (ВІДЕО)

Сьогодні,   13:35    182

ехногігант Google підписав знакову угоду про використання електроенергії, виробленої невеликими ядерними реакторами, для забезпечення своїх зусиль у сфері штучного інтелекту (ШІ).

Про це повідомляє aljazeera.com.

Зазначається, що відповідно до угоди зі стартапом Kairos Power, про яку було оголошено в понеділок, каліфорнійський технологічний гігант підтримає будівництво семи невеликих ядерних реакторів, здатних генерувати 500 мегават електроенергії.

Перший реактор планується запустити до 2030 року, а інші – у найближчі роки.

«Мережа потребує нових джерел електроенергії для підтримки технологій штучного інтелекту, які є основою для великих наукових досягнень, покращують послуги для компаній і клієнтів, а також сприяють національній конкурентоспроможності та економічному зростанню», — заявив Майкл Террелл, старший директор з енергетики та клімату в Google.

Останні новини:  Ці 7 зенітно-ракетних комплексів закривають небо над Києвом (відео)

За його словами, ця угода допоможе прискорити нову технологію для чистого та надійного задоволення енергетичних потреб і розкрити повний потенціал ШІ для всіх.

Генеральний директор Kairos Power Майк Лауфер підкреслив, що партнерство з Google дозволить компанії швидко розвиватися.

Компанія Kairos Power була заснована в 2016 році за підтримки Міністерства енергетики США.

Каліфорнійська компанія описує свою місію як прискорення розвитку «інноваційної ядерної технології, яка має потенціал змінити енергетичний ландшафт у Сполучених Штатах і за кордоном».

Останні новини:  На Покровському напрямку українські бійці знищили російський "Град" (відео)

Як пише видання, такі технічні гіганти, як Google, Microsoft і Amazon, відновлюють інтерес до ядерної енергетики, шукаючи нові джерела електроенергії для центрів обробки даних, що є основою буму ШІ.

Минулого місяця Microsoft підписала угоду з комунальною компанією Constellation Energy щодо відновлення виведеного з експлуатації ядерного реактора в Три-Майл-Айленді, штат Пенсільванія, який забезпечуватиме технічного гіганта електроенергією протягом наступних 20 років.




На початку цього року Amazon уклала угоду з компанією Talen Energy, що базується в Х’юстоні, про купівлю кампусу центру обробки даних площею 1200 акрів (486 гектарів) у Пенсільванії, який отримує енергію з сусідньої атомної станції.

Останні новини:  Бригада “Азов” прийняла на озброєння вітчизняні бронемашини “Новатор-2”. ВIДЕО

За даними юридичної фірми White & Case, центри обробки даних споживають приблизно 3 відсотки світової електроенергії, і очікується, що споживання суттєво зросте в найближчі роки через розвиток технології штучного інтелекту.

Так звані малі модульні реактори розглядаються як більш економічно ефективна та менш трудомістка альтернатива великим промисловим ядерним реакторам.

Однак ця технологія все ще знаходиться в зародковому стані, відомо, що в усьому світі працюють лише три таких реактори: у Росії, Китаї та Індії.