Гігантський викид плазми на Сонці може відірвати хвіст найочікуванішої комети року

13.10.2024   00:30    87

Учені припускають, що корональний викид маси, який прямує до Землі, може істотно пошкодити комету C/2023 A3.

Гігантський корональний викид маси на Сонці може зіпсувати одну з найочікуваніших астрономічних подій 2024 року, пише IFLScience.

Черговий спалах класу Х2.1 виник 7 жовтня і він супроводжувався гігантським викидом плазми з корони Сонця

Найяскравіша комета цього року під назвою C/2023 A3 перебуватиме на найближчій відстані від Землі 12 жовтня. Як уже писав Фокус, вчені припускають, що вона буде такою ж яскравою, як і найяскравіші зірки, і її навіть, ймовірно, можна буде спостерігати без використання додаткового обладнання. Наразі хвіст комети має довжину приблизно 18 000 000 км і цей крижаний об’єкт вже виглядає дуже яскравим.

Останні новини:  Вчені виявили вулкан, який охолодив земну кулю в 1831 році

комета C/2023 A3 Fullscreen
Найяскравіша комета цього року під назвою C/2023 A3 перебуватиме на найближчій відстані від Землі 12 жовтня
Фото: space.com

Але в липні деякі вчені припустили, що комета C/2023 A3 не зможе пережити близької зустрічі із Сонцем і розвалиться на частини. Простіше кажучи, вона не витримає потужного випромінювання і тепла нашої зірки. На щастя, комета пережила зближення із Сонцем і зараз летить до Землі. Але тепер комета C/2023 A3 може постраждати від значного коронального викиду маси, який виник на Сонці 7 жовтня.




Як уже писав Фокус, через те, що активність нашої зірки зростає, на ній все частіше виникають спалахи класу Х. Черговий спалах класу Х2.1 виник 7 жовтня і він супроводжувався гігантським викидом плазми з корони Сонця. Сонячний спалах являє собою викид випромінювання, яке швидко досягає Землі, якщо цей викид спрямований у бік нашої планети.

Останні новини:  Виявилося, ця комаха еволюціонує по всьому світу
Сонце спалах Fullscreen
Через те, що активність нашої зірки зростає, на ній дедалі частіше виникають спалахи класу Х
Фото: NASA

Корональні викиди маси або величезні потоки плазми можуть переміщатися в космосі зі швидкістю від 250 км/с до 3000 км/с. Найшвидші потоки плазми, які спрямовані в бік Землі, досягають нашої планети за 18 годин, а повільніші — за кілька днів. Тому вчені прогнозують, що плазма може досягти Землі вже 10 жовтня, що призведе до появи геомагнітної бурі середньої потужності.

Останні новини:  Знайдено невловимий вулкан, який охолодив Землю

Але для комети C/2023 A3 недавній корональний викид маси може стати великою проблемою. Вчені вважають, що плазма може вдарити в крижаний об’єкт і потенційно може відірвати хвіст у комети ще до того, як вона зблизиться із Землею. Таким чином, якщо це трапиться, то комета C/2023 A3 буде виглядати не тільки не дуже яскраво, але й не буде вражаючим видовищем без своєї головної особливості.