Причина або всередині організму, або зовні: у помилках догляду, у тому, що ви котрий рік поспіль відмовляєтесь підрівнювати кінчики. Хороша новина: проблема вирішувана! Розповідаємо, що для цього треба зробити.
Чому січеться волосся?
Взагалі, це цілком логічно: на кінцях у нас найстаріша, ослаблена частина волосся. Та й сальні залози часом просто не в змозі виробити достатню кількість захисного мастила, щоб надійно покрити всю довжину (особливо актуально для довгих локонів нижче за лопатки). Ось вам і формальна відповідь на питання, чому січеться волосся: лусочки кутикули відшаровуються, і до кінчиків волосся розпадаються на кілька частин.
Мало того, своїми щоденними діями ми посилюємо ситуацію: жорстка хлорована вода, неякісний гребінець, гаряче укладання без термозахисту, вплив сонячних променів, вітру та холоду — все це забезпечує нам посічене волосся. Не останню роль грають харчування та емоційний стан. Стрес, незбалансований раціон — випробування для всього організму, у тому числі для волосся.
Як позбавитися від волосся, що січеться?
Хвилина печалі: всі наші спроби відновити волосся, що січеться, — згубна справа. Отже, якщо ваші локони вже нагадують скуйовдженого їжачка, найкращий спосіб допомогти їм — відстригти пошкоджену частину. Не відкладайте це: чим довше ви чекаєте, тим вище поширюється розшарування.
Що робити, якщо січеться волосся, але поки що це лише поодинокі «осередки» і справа не набула вселенського масштабу? Допоможуть спеціальні бальзами, олії, сироватки і маски, що склеюють кінчики волосся, що січеться. Зрозуміло, ефект від них буде тимчасовим, до першого миття. Проте це допоможе запобігти подальшому розшаруванню кутикули.
Є й особлива технологія стрижки, коли невеликі пасма волосся скручуються в джгути, а волоски, що стирчать, відрізаються. Це можна зробити самостійно. Проблема «стрижки джгутами» в тому, що вона не допоможе позбавитися всіх посічених локонів. До того ж із джгутиків вибиватимуться не тільки ті волоски, що січуться, а й цілком здорове волосся. Тому метод, хоч і копіткий, і подає надії, але не найефективніший.
Як запобігти появі кінчиків, що січуться?
Припустимо, ви відрізали все, на що боляче дивитися. Тепер головне завдання — запобігти пошкодженню в перспективі. Діяти доведеться комплексно, інакше ніяк.
- Почніть з харчування та додайте до щоденного раціону білки (яйця, рибу, горіхи) — це зміцнить волосся. Для підтримання здоров’я волосся важливу роль відіграють вітаміни, особливо А, В, С, D3 і Е.
- Намагайтеся не робити тугі зачіски щодня: пучки, високі хвостики та плетіння (особливо з жорсткими гумками та шпильками) — вони ушкоджують волосся.
- Перед гарячим укладанням обов’язково наносіть термозахист (бажано, щоб засіб також захищав від ультрафіолету). У жодному разі не намагайтеся накрутити або випрямити вологі локони — це сильно їх травмує.
- Акуратно розчісуйте волосся, не смикайте його і не тягніть. Якщо утворилися ковтуни та вузли, скористайтесь інструкцією для безпечного розплутування. Розчісувати мокре волосся — не найкраща витівка. Виняток — кучерявий метод (але перед цим локони рясно зволожують, а прочісують пальцями).
- Не мийте волосся надто гарячою водою. Шампунь наносіть на коріння та шкіру голови, а ось бальзам розподіляйте по довжині, приділяючи особливу увагу кінчикам.
- Використовуйте зміцнювальні та зволожуючі живильні маски, незмивний догляд проти кінчиків волосся, що січуться. Добре, якщо в їхньому складі будуть кератин, протеїн, олії.
- Слідкуйте за дрібницями: у басейні плавайте у шапочці (так ви захистите локони від хлорки), замініть бавовняні наволочки на шовкові, встановіть фільтр для води у ванній, щоб вона стала м’якшою.