Вчені знайшли на Майорці загадковий тисячолітній міст з минулого: як знахідка під водою переписує історію

05.09.2024   16:30    37

Професор археології з Університету Південної Флориди виявив кам’яний міст віком 5600 років у древній печері. Ця знахідка доводить: люди заселили острів Майорка набагато раніше, ніж передбачалося.

Про це повідомляє interestingengineering.

У статті підкреслюється, що це відкриття перевертає всі уявлення про ранню історію людства в Західному Середземномор’ї.

«Це питання довгий час залишалося загадкою для археологів. Логічно було б припустити, що перші поселення виникли саме на Майорці, оскільки острів розташований неподалік від материка. Проте менші острови, які знаходяться далі в морі, свідчили про обхід Майорки первісними людьми. Однак недавнє відкриття стародавнього мосту поблизу берегів Майорки є першим вагомим доказом у цьому історичному пазлі, що підтверджує: наші давні предки жили на цьому острові, і це свідчить про їхню високорозвиненість», – йдеться у матеріалі.

Останні новини:  Уперше секретний військовий космічний літак США починає незвичайний рух на орбіті

У 2000 році команда дослідників здійснила занурення в стародавню Генуезьку печеру, де, крім чудес природи та відбитків часу, вони виявили 25-метровий міст.

«Присутність цього затопленого мосту та інших знахідок свідчить про високий рівень розвитку, що вказує на те, що перші мешканці були обізнані про водні ресурси печери і свідомо збудували інфраструктуру для її навігації,» – зазначив Богдан Онак, професор геології з Університету Південної Флориди та провідний автор недавнього дослідження.

Вчені знайшли на Майорці загадковий тисячолітній міст з минулого: як знахідка під водою переписує історію
Вчені знайшли на Майорці загадковий тисячолітній міст з минулого: як знахідка під водою переписує історію . Джерело: interestingengineering.com

В роботі було зазначено, що кам’яна доріжка і стіна ведуть до мосту, який колись перетинав підводне озеро.




«Ці споруди були зведені без використання розчину або цементу: з великих вапнякових блоків, на які були покладені плоскі валуни довжиною до 1,63 м. Ця доріжка вела до єдиної сухої камери, яка дозволила дослідникам визначити вік мосту,» – продовжують науковці.

Останні новини:  Time представив список найзначніших винаходів 2024 року

Читайте також: У Британії хлопчик під час вигулу собаки натрапив на золотий артефакт (фото)

Зокрема, глиняний посуд періоду Навіформ (3550-3000 р. до н.е.) допоміг вченим зрозуміти, що міст існував ще до появи цих артефактів. Геологічні утворення в печері та світлі смуги на мосту, схожі на кільце для ванни, дозволили ще точніше визначити вік мосту, роблячи це відкриття важливим для історії людства.

Останні новини:  Чи можна передбачити виверження вулканів

«Наші дослідження показують, що підвищення рівня моря припинилося і залишалося стабільним протягом кількох сотень років між 5964 і 5359 роками до н.е.,» – підкреслив професор Онак, що сприяє збільшенню доказів ранніх людських поселень на багатьох островах Середземного моря.

Вчені також зазначили, що люди були активні на острові близько 6 000 років тому.

«Однак, хронологічні обмеження, пов’язані з глибиною мосту, разом з подібною глибиною, на якій знайдені POS і кольорові знаки, підтримують думку про те, що людина була присутня на острові вже 5 600 років тому, а можливо, навіть 6 000 років тому,» – додав Онак.