В Україні вперше сфотографували рідкісного птаха

12.09.2024   19:30    55

Користувачка Фейсбук-групи “Птахи України” Олена Фоміна поділилася з учасниками спільноти фотографією рідкісного для нашої країни птаха.

“Іноді варто придивитися до купи мартинів, які мирно відпочивають на ставку. Адже серед них може трапитися неабияка рідкість! Мартин вилохвостий. Перша відома зустріч цього птаха в Україні”, – підписала вона світлину, зроблену 7 вересня в с.Креничі на Київщині.

Підписними групи із захватом зустріли таку новину.

“Вітаю Вас із чудовою знахідкою, а всю орнітологічну спільноту із новим видом птахів у фауні України!”, – написав адміністратор спільноти.

Інший користувач повідомив, що очікували цей вид в Україні останні декілька років.

“В сусідніх країнах Європи неодноразово спостерігали, здебільшого під час осінньої міграції. Має залітати до України щорічно. Як це вже неодноразово відбулося, вид виявили там, де більша щільність спостерігачів. Вітаю ще раз, пані Олено, з лайфером та новим видом в орнітофауні України”, – написав пан Костянтин Пилипюк.

Мартин вилохвостий, або мартин Себіна (Xema sabini) – невеликий морський птах. Розмножується колоніями на узбережжях і в тундрі, відкладаючи два-три плямисті оливково-коричневі яйця у наземному гнізді, вистеленому травою. Споживає широке розмаїття переважно тваринної їжі, їсть будь-яку підхожу невелику здобич. Також краде яйця з гніздових колоній арктичних крячків.

Останні новини:  Астрономи пояснили воскресіння «блакитного волоцюги»
мартин
Фейсбук-група “Птахи України”

Гніздиться в Арктиці і має поширення через крайню північ Північної Америки та Євразії. Восени мігрує на південь; більша частина популяції зимує в морі в Тихому океані біля Заходу Південної Америки в холодних водах течії Гумбольдта, тоді як гренландські та східноканадські птахи перетинають Атлантику через найзахідніші краї Європи, щоб зимувати на південно-західній Африці в холодних водах Бенгельської течії. Іноді окремих мартинів можна побачити біля інших узбереж, таких як північний схід США або на сході в Європі, як правило, після осінніх штормів. Досить часто реєструється на суші у Північній Америці, Європі та навіть Сибіру.

Останні новини:  Вчені зафіксували потужний гамма-спалах від палаючої чорної діри M87