У стародавніх вулканах знайшли джерело рідкісних металів для електроніки

30.09.2024   05:30    57

Дослідники з Австралійського національного університету та Китайської академії наук виявили потенційно багате джерело рідкісноземельних металів, необхідних для виробництва сучасної електроніки та технологій зеленої енергетики. За оцінкою вчених, стародавні згаслі вулкани містять значні запаси цінних елементів.

Дослідники змоделювали виверження вулканів у лабораторії, використовуючи породи, схожі на багаті на залізо магми згаслих вулканів. Матеріали помістили в піч під тиском і нагріли до надзвичайно високих температур, щоб розплавити і вивчити склад мінералів усередині порід.

Останні новини:  На Землі виявлено нову приховану точку вулканічної активності: де ховається загроза (фото)

За допомогою геохімічного аналізу, електронної мікроскопії та системи зв’язаної плазми, індукованої лазерною абляцією, вчені показали, що магма в стародавніх вулканах концентрує рідкісноземельні елементи в 100 разів ефективніше, порівняно з лавою сучасних вивержень.

Дослідники зазначають, що для сучасних вивержень нехарактерне витікання багатої на залізо магми, але багато подібних вулканів збереглися з давніх часів. Наприклад, подібні породи можна знайти в Ель-Лако в Чилі або в Кіруні у Швеції. Ці стародавні вулкани можуть стати новими джерелами рідкоземельних елементів.

Рідкоземельні елементи не такі вже й рідкісні, додають учені. За поширеністю їх можна порівняти зі свинцем і міддю. Але вилучення цих металів з мінералів, у яких вони зазвичай містяться, – складний і дорогий процес.

Останні новини:  Науковці знайшли “предків” пальм віком понад 300 млн років