Ймовірно, стародавні тварини могли переходити з одного континенту в інший.
Це відкриття показує, що динозаври вільно переходили з Африки до Південної Америки до того, як ці два континенти виявилися розділені океаном.
Понад 260 слідів було виявлено в землі та мулі вздовж стародавніх річок та озер. При цьому відстань між відбитками лап, знайденими в Південній Америці та Африці, перевищує шість тисяч кілометрів. За словами палеонтологів, сліди схожі за віком, формою, геологічним та тектонічним контекстом.
Динозаври залишили свої сліди понад 120 мільйонів років тому. Тоді вони пересувалися надконтинентом, відомим як Гондвана. Він відокремився від більшого масиву суші – Пангея, який колись був єдиним континентом Землі.
«Одним з наймолодших і найвужчих геологічних з’єднань між Африкою та Південною Америкою був лікоть північно-східної Бразилії, притиснутий до того, що зараз є узбережжям Камеруну вздовж Гвінейської затоки. Два континенти були безперервні вздовж цієї вузької ділянки, тому тварини по обидва боки цього з’єднання потенційно могли переміщатися через нього», — заявив провідний автор дослідження Луїс Джейкобс, палеонтолог Південного методистського університету.
За словами дослідників, континенти, відомі зараз як Африка та Південна Америка, почали розділятися близько 140 мільйонів років тому. Після цього південна частина Атлантичного океану заповнила порожнечу, що утворилася.
У міру того, як континенти розходилися, утворювалися басейни, у них утворювалися озера. І озера, вздовж яких виявили сліди, можна знайти по обидва боки розлому.
За словами вчених, більшість слідів залишили трилапі тераподи, група м’ясоїдних динозаврів. Були також сліди, залишені завроподами або птахотазовими.
«Рослини харчували травоїдних та підтримували харчовий ланцюжок. Мулові відкладення, залишені річками та озерами, містять сліди динозаврів, у тому числі м’ясоїдних, що підтверджує, що ці річкові долини могли надати особливі шляхи для переміщення життя континентами 120 мільйонів років тому», — сказав Джейкобс.