Місія DART від NASA, що успішно змінила траєкторію астероїда Діморфос у 2022 році, відкрила нові можливості для захисту Землі від потенційно небезпечних космічних об’єктів. Однак, як виявилося, такий метод може мати і свої ризики пише https://t4.com.ua.
Дослідження, проведене під керівництвом доктора Елоя Пенья-Асенсіо, показало, що уламки, що утворилися внаслідок зіткнення DART з Діморфосом, можуть досягти Землі та Марса в майбутньому.
За допомогою даних з космічного апарату LICIACube та комп’ютерних симуляцій вчені виявили, що деякі з мільйонів уламків, розміром від мікроскопічних частинок до каменів діаметром 10 см, можуть досягти нашої планети або Марса через 7-30 років.
Хоча більшість цих уламків, ймовірно, згорять в атмосфері, не виключено, що деякі з них можуть досягти поверхні. Крім того, вчені очікують появу марсіанських метеоритів, що утворилися внаслідок зіткнення.
Дослідження підкреслює важливість подальшого вивчення наслідків таких місій, як DART, для кращого розуміння потенційних ризиків та розробки ефективніших методів захисту від астероїдів.
Майбутні місії, такі як Hera, запланована на 2026 рік, допоможуть вченим отримати більше інформації про Діморфос та його уламки, що дозволить точніше оцінити ймовірність їх зіткнення з Землею та іншими планетами.
Хоча ризик зіткнення уламків Діморфоса з Землею існує, він вважається відносно низьким. Проте, це дослідження нагадує нам про те, що космос – це не тільки простір для досліджень, але й джерело потенційних загроз, і нам необхідно бути готовими до них.