Наземний дрон можна оснащувати роботизованими турелями, перетворюючи його на штурмовий комплекс, стверджує розробник.
Сили оборони України використовують колісний наземний роботизований комплекс «Рись Pro» для доставки боєприпасів, евакуації поранених, а також під час штурмів позицій Збройних сил Російської Федерації. Про те, як з’явився бойовий робот і на що він здатен, розповів його творець у рамках YouTube-проєкту Міністерства цифрової трансформації України Warchangers.
За словами розробника, ідея створення наземного дрона виникла під час перебування разом із військовослужбовцями на фронті. Він зазначив, що військові несуть колосальне фізичне навантаження, а роботизовані платформи мають полегшувати їм виконання завдань. Серед функцій робота «Рись Pro» — доставка вантажів і озброєнь до найгарячіших ділянок фронту, евакуація поранених з поля бою, а також допомога захисникам під час штурмових дій.
«Ми постійно взаємодіємо з військовими 24/7 і це дає змогу розуміти, що робити і куди рухатися», — наголосив розробник.
Повідомляють, що оператор може керувати роботом «Рись Pro» на відстані до 3-5 км за допомогою ретранслятора. Без ретранслятора дальність зв’язку становить 1,5 км. Команда інженерів намагалася зробити робота максимально доступним для військовослужбовців і простим у навчанні. Освоїти управління платформою можна за один день.
Технічні характеристики наземного дрона «Рись Pro»:
- ширина — 1,05 м;
- довжина — 1,1 м;
- висота — 0,830 м;
- вага — 295 кг;
- кліренс — 155 мм;
- максимальна швидкість — 8 км/год;
- запас ходу 13 км;
- вантажопідйомність до 250-300 кг.
На відео показано, як дрон рухається пересіченою місцевістю, долаючи ділянки з водою і палаючою травою. Розробник також розповів, як «Рись Pro» зміг успішно евакуювати пораненого під час штурму в селі Андріївка на Бахмутському напрямку, подолавши 10 км.
«Це була для нас наша внутрішня перемога і подальший стимул, щоб їх робити тисячі», — згадує творець платформи.
Розробник зазначив, що у дрона «Рись Pro» є кілька колаборацій із турелями, завдяки яким він перетворюється на штурмовий комплекс. Є ще кілька різних модифікацій, проте подробиці про них не розкриваються
«Скажімо так, не тільки на землі», — натякнули в компанії
Як зазначає розробник, при створенні дрона виникало багато проблем, оскільки це була нова технологія і не було книжок із підказками. Підтримку компанії надав український оборонний кластер Brave1.