Підводні камені оренди квартири: що треба запитати у власника житла

02.08.2024   16:20    48
Розповідаємо, що може вивести власника нерухомості «на чисту воду» та допоможе вам зрозуміти, що він шахрай.

Оренда квартири досить стресовий процес, як для орендаря, так і для власника житла. А тому іноді варто ще на самому початку розʼяснити певні питання, аби потім не було незручних та неприємних моментів.

Про що варто питати при оренді квартири

За якою вартістю здається квартира в оренду

Іноді вартість квартири, яку ви бачили в оголошенні, може бути вже не актуальна, а тому уточнити цей момент не завадить. Також бувають ситуації, коли власник або агент розміщує нижчу ціну, щоб зацікавити більше потенційних орендарів. Однак реальна ціна може вас навіть здивувати.

Останні новини:  Як правильно фарбувати міжвійку, щоб вона робила вас молодше і виглядала акуратно

Квартира виглядає так, як на фотографіях

Це питання варто поставити господареві або рієлтору ще на тому етапі, коли ви лише говорите телефоном. Буває таке, що недобросовісні агенти можуть додавати в різні оголошення одні й ті самі фото. У такий спосіб вони заощаджують час або приваблюють клієнтів красивими знімками.

Хто може жити в орендованій квартирі

Більшість власників одразу вказують бажаних чи ні орендарів. Однак є й оголошення без цієї інформації. У такому випадку краще одразу уточнити, адже власники можуть бути проти, щоб у квартирі жили маленькі діти, компанія молодих людей або пара із собакою великої породи.

Яку суму потрібно заплатити відразу під час винаймання квартири

Якщо орендодавець хоче, аби ви заплатили заставу на випадок псування майна, то варто уточнити, яка це сума й обовʼязково прописати умови в договорі, коли вона повертається орендарю, а коли – ні.

Останні новини:  Жовтень щедро озолотить лише ці знаки Зодіаку. Хто казково розбагатіє

На який період здається житло

Здебільшого власники укладають договір на пів року чи рік. Такі терміни можуть бути через різну кількість факторів, однак краще розглядати пропозиції, де є довгострокова перспектива.

Хто раніше жив у квартирі та чому вони зʼїхали




У відповідь на таке питання ви можете почути реальні проблеми даного житла, а також стосунки, які були між власником і мешканцями. Якщо власник відгукується про них у негативному ключі, при цьому не наводить обʼєктивних причин, можливо, у нього з усіма мешканцями виникають конфліктні ситуації.

Останні новини:  Як відмити зі склокерамічної поверхні молоко, що збігло під час кипіння

Попросіть показати документи на квартиру

Аби не натрапити на шахраїв, то краще одразу поцікавитися наявністю правовстановлювальних документів. Наприклад, власник може показати вам:

  • договір купівлі-продажу нерухомості;
  • свій паспорт;
  • ідентифікаційний код.

Чи встановлені у квартирі лічильники

Якщо у квартирі встановлені лічильники, при заселенні варто разом з власником записати їхні показання, щоб не платити за попереднє споживання. Якщо ж лічильників на газ або воду немає, потрібно дізнатися, скільки осіб офіційно зареєстровано у квартирі.

В Україні досі діє правило, за яким за відсутності лічильника плата за комунальні послуги розраховується залежно від кількості зареєстрованих мешканців. Якщо у квартирі зареєстровані 3, 4 або більше осіб, комунальні послуги можуть коштувати значно дорожче.