Ордер МКС: Кремль "не переживає" через візит Путіна до Монголії

30.08.2024   17:44    47

Ордер МКС: Кремль не переживає через візит Путіна до Монголії

Фото: Getty Images

Ухнаагійн Хурелсух і Володимир Путін зустрічалися у Пекін у жовтні 2023 року

Володимир Путін отримав запевнення перед запланованим візитом до Монголії, що він не буде заарештований за ордером Міжнародного кримінального суду, стверджує Bloomberg.

У Москві «не переживають» у зв’язку з тим, що Монголія приєдналася до Римського статуту, який визнає Міжнародний кримінальний суд (МКС) через майбутній візит російського диктатора Володимира Путіна до Улан-Батора. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков на брифінгу у п’ятницю, 30 серпня.

Останні новини:  Росія готувалася здійснити теракти на цивільних літаках - WSJ

«Ні, немає переживань. У нас чудовий діалог з нашими друзями з Монголії», – заявив він журналістам на відповідне питання.

У Пєскова уточнили, чи мали місце переговори з владою Монголії щодо ордера, який видав МКС.

«Зрозуміло, всі аспекти візиту ретельно готувалися», – сказав Пєсков.

Останні новини:  Путін обговорив війну в Україні з главою МЗС Північної Кореї

У свою чергу Bloomberg з посиланням на два джерела пише, що Володимир Путін отримав запевнення перед запланованим візитом до Монголії, що він не буде заарештований за ордером Міжнародного кримінального суду.

Зазначається, що візит Путіна до Монголії стане першим до країни-члена МКС після того, як у березні минулого року було видано ордер на його арешт за організацію депортації тисяч українських дітей до Росії.

Слід зауважити, що Монголія в 2000 році підписала Римський статут. При цьому країна ратифікувала його у 2003 році. Таким чином, вона є учасником Міжнародного кримінального суду та зобов’язана виконувати його рішення.

Останні новини:  Глава РПЦ Кирил підтримав смертну кару в Росії

У грудні 2023 року суддя з Монголії вперше став суддею МКС. Президент країни Ухнаагійн Хурелсух тоді заявляв, що це – «ознака зростання та зміцнення репутації країни на міжнародній арені та довіри міжнародних організацій до Монголії».


korrespondent.net