На півдні Китаю виявлено велику стоянку епохи пізнього неоліту

31.08.2024   00:30    44

Археологічні розкопки в південнокитайському мегаполісі Гуанчжоу знову виявили стоянку пізнього неоліту, багату на артефакти, вік яких становить близько 4600–4300 років, повідомив міський інститут культурних реліквій та археології.

Відповідну заяву поширила Інформаційна агенція Сіньхуа.

Розташований в районі Хуанпу, об’єкт Ганьцаолін є скупченням руїн пізнього неоліту. Під час останніх розкопок на об’єкті було виявлено 143 гробниці, 140 ям для попелу чи льохів, 125 отворів для колон, а також 341 фрагмент чи набір реліквій, включаючи кераміку та прикраси з нефриту.

Останні новини:  На Марсі знайшли джерело гігантського стародавнього цунамі

За словами керівника інституту Чжан Цянлу, такі знахідки роблять Ганьцаолін місцем пізнього неоліту з найбільшим на сьогодні числом виявлених гробниць у регіоні Гуандун, зі складними реліквіями, багатим вмістом та безліччю знайдених артефактів.

Починаючи з 2017 року, інститут проводить розкопки та дослідницькі роботи на об’єкті.

«Це дає важливі фізичні матеріали для побудови археологічного культурного родоводу від пізнього неолітичного періоду до ранньої Західної династії Хань (202 р. до н.е. — 25 р. н.е.) в Гуанчжоу і навіть в районі дельти Перлинної річки», додав Чжан.

Останні новини:  Науковці виявили новий вид стародавніх рептилій, що населяли моря 125 млн років тому

Вид на територію Ганьцаолін в районі Хуанпу, Гуанчжоу, провінція Гуандун на півдні Китаю. Археологічні розкопки в південнокитайському мегаполісі Гуанчжоу також виявили місце пізнього неоліту, багате артефактами, датованими приблизно 4600-4300 років тому. Фото: Сіньхуа.