У серці Амазонки знайдено гігантську галерею наскельних малюнків льодовикового періоду

03.07.2024   20:30    27

Нещодавнє дослідження розкрило дивовижну знахідку в глибинах колумбійської Амазонки: 8-мильну (13 кілометрів) скелю, вкриту тисячами наскельних малюнків, що зображують вимерлих тварин льодовикового періоду, таких як мастодонти, гігантські лінивці, верблюди та інші.

Ці унікальні витвори мистецтва, виконані червоною охрою, відкривають вікно в минуле, розповідаючи про життя найдавніших мешканців Амазонії.

Наскальний малюнок, на якому показано спілкування людей із тваринами льодовикового періоду. Автор зображення: Елла Аль-Шамахі

Вчені вважають, що малюнки були створені приблизно 12 600–11 800 років тому, коли Амазонка ще перетворювалася на сучасний тропічний ліс. Наскельні зображення вражають своєю різноманітністю: від відбитків рук та геометричних візерунків до детальних зображень тварин, сцен полювання та взаємодії людей з природою.

Останні новини:  Tesla на буксирі корови: незвичний протест у Китаї

Особливу цінність мають зображення вимерлих тварин, які дозволяють вченим краще зрозуміти, як виглядали ці види та який вплив на них мала діяльність людини. Крім того, розкопки біля скель виявили сліди найдавніших поселень в Амазонії, даючи уявлення про раціон та спосіб життя перших мисливців-збирачів регіону.

Останні новини:  Казку про використання російських матюків розповів диктатор Путін
Відбитки рук людей. Автор зображення: Елла Аль-Шамахі

Відкриття стало можливим завдяки мирному договору 2016 року між урядом Колумбії та повстанським угрупованням FARC, що дозволило дослідникам безпечно працювати в цьому регіоні.




“Ці наскельні малюнки є вражаючим свідченням того, як люди реконструювали землю, як вони полювали, займалися землеробством і рибалили”, – зазначив Хосе Іріарте, археолог з Університету Ексетера.

Останні новини:  Кіт з Польщі визнаний найгарнішим котом у світі
“Полотно” звірів простягається на 13 км. Автор зображення: Елла Аль-Шамахі

Це відкриття не лише розширює наші знання про минуле Амазонії, а й підкреслює важливість збереження культурної спадщини цього унікального регіону.