Запалення кишечника: названі головні ознаки стану

10.06.2024   20:00    552

Як і будь-яка частина тіла, шлунково-кишковий тракт може страждати від наслідків хронічного запалення. Деякі дослідження показали, що воно є одним з ознак як хронологічного старіння, так і розвитку різних вікових захворювань.

За словами доктора Марсело Кампоса, Нездорова слизова кишечника може мати великі тріщини або отвори, що дозволяє частково перевареної їжі і токсинів проникати в навколишні тканини і кров. В результаті виникає запалення і зміни в кишковій флорі, написав він для Harvard Health. Розпізнати розвиток стану можна за кількома ознаками.

Останні новини:  Експерти назвали 5 звичок, які допоможуть уповільнити старіння

  1. Непереносимість певних продуктів. В цьому випадку після їжі виникає здуття живота, гази і просто неприємне відчуття. Як зазначив лікар-дієтолог Джош Акс, найчастіше підвищується чутливість до молочних і борошняних продуктів, а також глютену.
  2. Стрес і депресія. Вчені з Гарвардської медичної школи пояснили, що зв’язок між кишечником і мозком дійсно існує. Причому вона двостороння. Таким чином, розлад шлунка або кишечника може бути причиною або результатом занепокоєння, стресу або депресії.
  3. Аутоімунні захворювання. Дослідження, опубліковане в журналі Physiologic Reviews, вивчало зв’язок між підвищеною проникністю кишечника та розвитком аутоімунних захворювань. В результаті вчені виявили, що велику роль в роботі кишечника відіграє білок під назвою зонулін. “Коли тонко налаштований шлях зонуліну не регулюється, можуть виникати як кишкові, так і позакишкові аутоімунні, запальні розлади”, – заявили вчені.
  4. Постійні проблеми зі шкірою. За словами лікарів, якщо навіть постійні візити до дерматолога і догляд за шкірою не допомагають позбутися від висипань, розацеа або екземи, це може бути ознакою запалення кишечника.
Останні новини:  Названо три продукти, які підвищують ризик утворення тромбів

Разом з тим вчені відзначають, що дієта, збагачена клітковиною, може запобігти запальні процеси в кишечнику. Лікарі рекомендують збільшити в щоденному раціоні кількість овочів, фруктів, бобових і горіхів.