Визначено вік, коли їжа позбавить від поганого настрою

22.06.2024   13:31    1

Їжа здатна впливати на настрій людини, на її психологічний стан. Американські вчені стверджують, що цей вплив продуктів може змінюватися – в різному віці організм людини буде реагувати на ту ж їжу інакше.

Регулярне споживання м’яса призводить до вироблення серотоніну і дофаміну, що поліпшують настрій. Молоді люди до 30 років, які брали участь в експерименті, відчували себе дійсно гірше, якщо їли м’ясо рідше трьох разів на тиждень.

Останні новини:  Артрит: лікар назвала продукти, які викликають каскад проблем у хворих

Однак на добровольців старше 30 років подібний вплив чинили інші продукти. Фрукти з високим вмістом антиоксидантів сприятливо впливали на психічний стан людини.

Професор Бінгемтонського університету Лана Бегдач пояснила, що це пов’язано зі збільшенням утворення вільних радикалів (окислювачів) в мозку з часом, тому в певному віці потреба в антиоксидантах зростає.

Останні новини:  Названо п’ять головних наслідків відмови від алкоголю

Молодим людям рекомендують збільшити споживання білка, оскільки це поживна речовина легко розщеплюється на амінокислоти, які сприяють утворенню дофаміну. Крім того, регулярна фізична активність має такий же ефект.

Дорослим людям корисно їсти багаті антиоксидантами овочі та фрукти, оскільки вони зменшують рівень стресу. Вчені також радять уникати кофеїну і зайвого цукру.


elegantwoman.kyiv.ua

Останні новини:  5 джерел вуглеводів, які допомагають нормалізувати артеріальний тиск